ژنراتور گازسوز – موتور گازسوز

ژنراتور گازسوز چیست؟

ژنراتور گازسوز یا به عبارتی همان ژنراتور گازی ترکیبی است از یک موتور گازسوز و یک ژنراتور که برای تولید برق استفاده می شود. در این نوع موتور برق ، ورودی موتور، گاز CNG یا LPG است که با ایجاد احتراق در سیلندرهای موتور خروجی موتور را به انرژی مکانیکی تبدیل کرده و باعث ایجاد چرخش شفت موتور می شود که با اتصال آن به ژنراتور (آلترناتور) سبب تولید برق می شود.

بطور خلاصه با ترکیب یک موتور و یک ژنراتور، یک موتور برق یا ژنراتور ساخته می شود که برق تولید می کند. این روال چه در ژنراتور  صنعتی و چه در یک ژنراتور خانگی یکسان است.
قیمت ژنراتور گازسوز یا به عبارتی قیمت موتور برق گازسوز بسته به قطعات، امکانات و برندای مختلف متفاوت است.

مزایا ژنراتورهای گازسوز :

  • سهولت استفاده و نگهداری آسان
  • دسترسی آسان به گاز شهری
  • صرفه جویی اقتصادی در مصرف سوخت (نسبت به نوع دیزلی و بنزینی)
  • ایمنی بالا و حذف خطرات نگهداری گازوئیل
  • ۲۵ درصد افزایش دوام و طول عمر دستگاه نسبت به نوع دیزلی و بنزینی
  • پاکی و تمیزی (بدون بو، بدون دود، حافظ سلامتی شما و محیط زیست)

بیشتنر مطالعه کنید : ژنراتور چگونه کار می کند؟


موتور گازسوز

هر ژنراتور گازسوز ، یک موتور دارد. موتور ژنراتور گازسوز، دستگاهی با قابلیت تبدیل یک انرژی یا یک سوخت به انرژی مکانیکی است. در برخی موارد، ورودی موتور، گاز CNG یا LPG است که در سیلندرهای موتور، ایجاد احتراق می کند و در نهایت در خروجی به ما انرژی مکانیکی تحویل می‌دهد و شفت موتور را به گردش در می آورد تا بتوانیم با وصل کردن آن به ژنراتور (آلترناتور) برق به دست بیاوریم.

موتور برق

موتوربرق از منظر سوخت به موتور برق بنزینی ، موتور برق گازی و گازوئیلی تقسیم می شوند، که نوع بنزینی پر فروش ترین و نوع گازی کم مصرف ترین و بی دردسرترین محصولات در ایران هستند.