ویژگی های مولدهای برق گازسوز ( موتور برق گازی )

موتور برق گازی چیست ؟

موتور برق گازی وسیله ای است که با استفاده از گازی شهری و یا کپسول مایع به شما در خروجی برق می دهد و تفاوت اصلی آن با موتور برق بنزینی و گازوئیلی در نوع سوخت مصرفی آن است . 

موتور برق های گازسوز معمولا دارای توان های پایینی هستند چون توان های بالاتر مولد های گازسوز اصطلاحا با نام ژنراتور شناخته می شوند.

توان موتور برق گازسوز از ۰٫۵ کاوا شورع شده و نهایتا تا قبل از ۱۰ کاوا است .

در ضمن در نظر داشته باشید که برای محاسبه خروجی توان موتور برق بهتر است از واحد کیلو ولت آمپر که همان کاوا (KVA) است استفاده شود اما عموم مردم برای توان خروجی موتور برق از کیلو وات (KW) استفاده میکنند .

شما میتوانید برای تبدیل کاوا (KVA) به کیلو وات (KW) از فرمول زیر استفاده کنید .

بهترین موتور برق گازسوز

بهترین موتور برق گازسوز را نمیتوان به یک فاکتور خاص نسبت داد اما عموما موتور برق های ژاپنی ، آمریکایی از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و قیمت نسبت بالایی دارند.

در ایران بیشتر از موتور برق های گازی ساخت چین استفاده میشوند چون معمولا مصرف کنندگان موتور برق امپر خروجی خیلی قوی و طولانی مدت نیاز ندارند و مولد های چینی پاسخگو نیاز های آنان است.


بیشتر بخوانیم : مولدهاي برق پایه گازسوز شرکت برق روان پاسارگاد


موتور برق گازی

بعضی از موتور برق ها دارای یک کاور صداگیر هستند که این مزیت باعث میشود صدای دستگاه کم شده و هنگام کار باعث ایجاد مزاحمت نشود .

از این رو به این نوع دستگاه ها موتور برق گازسوز بی صدا یا کم صدا میگویند.

برای داشتن موتور برق گازسوز اتوماتیک شما نیاز به یک کنترل برد موتور برق و یک تابلو ATS نیاز دارید که توسط این دو میتوانید هنگامی که برق میرود دستگاه به صورت اتوماتیک روشن شده و از آن استفاده کنید .

معمولا این مزیت در موتور برق هایی با توان بالاتر است و مناسب مولد های با توان پایین نیست .


چگونگی ساخت ژنراتور در مولد های برق