مزایای شبکه هوشمند برق چیست؟

مزایای شبکه هوشمند برق

مزایای شبکه هوشمند برق:مزایای استفاده از شبکه هوشمند عبارتند از

  • انتقال کارامد‌تر برق
  • بازسازی سریعتر اختلالات ایجاد شده در خطوط برق
  • کاهش هزینه‌های اجرایی و مدیریتی واحد‌های تولیدی و البته هزینه‌های پایین‌تر برق برای مشتریان
  • کاهش تقاضای برق در ساعات اوج مصرف که به نوبه خود به کاهش هزینه‌های مصرفی منجر می‌شود
  • افزایش یکپارچگی سیستم‌های تولید انرژی تجدید پذیر در مقیاس بالا
  • افزایش امنیت

امروزه یک قطعی جریان برق مثلا یک خاموشی می‌تواند دمینو وار، مجموعه‌ای از خرابی‌ها را در پی داشته باشد. مثلا سیستم بانکی، ارتباطات، حمل و نقل و سیستم‌های امنیتی را به چالش بکشد.

یک شبکه هوشمند‌تر قابلیت انعطاف را به سیستم برق ما داده و آن را برای مواجهه بهتر در شرایط اضطراری نظیر طوفان‌های شدید، زلزله‌ها و … آماده می‌سازد. به دلیل ویژگی فعل و انفعالی دو طرفه، شبکه هوشمند، وصل مجدد جریان را وقتی که تجهیزات خراب شده اند و یا توقفی پیش آمده به صورت خودکار ممکن می‌سازد. این مسأله توقف‌ها و اثرات ناشی از آن را به حد اقل می‌رسانند.

کارایی شبکه هئشمند در هنگام قطعی برق

وقتی که قطع برق اتفاق می‌افتد، تکنولوژی‌های شبکه هوشمند این قطعی‌ها را شناسایی و مجزا می‌کنند، پیش از آنکه خاموشی در مقیاس بزرگ رخ دهد. تکنولوژی‌های جدید همچنین اطمینان می‌دهند که سیستم بازیابی برق جریان برق رسانی را به سرعت و به صورت استراتژیک از طریق مسیر یابی اضطراری به طور مثال ابتدا به سیستم‌های اضطراری ادامه می‌دهند.

به علاوه، می‌تواند به شکل بهتری از ژنراتور‌های برق خانگی موقعی که برق سراسری در دسترس نیست بهره ببرد. با ترکیب این منابع توزیع شده تولید برق، شبکه هوشمند می‌تواند مراکز درمانی، مراکز پلیس، چراغ‌های راهنمایی، سیستم تلفن را در شرایط اضطراری فعال نگه دارد.

شبکه هوشمند، تنها مختص واحد‌های تولید برق و تکنولوژی آن‌ها نیست. بلکه اطلاعات و ابزاری را در اختیار شما می‌گذارد تا انتخاب هایی را در مورد نحوه مصرف خود داشته باشید. همان طور که شما فعالیت‌های بانکی خود را از منزل انجام می‌دهید، تصور کنید که بتوانید به طریقی ساده‌تر برق خود را مدیریت کنید.

یک شبکه هوشمند سطح بینظیری از مشارکت مصرف کننده را ممکن می‌سازد.

برای مثال دیگر نیازی نخواهد بود که منتظر قبض برق خود بمانید؛ با یک شبکه هوشمند‌تر شما خواهید توانست نظارتی روشن و بهنگام بر مصرف خود داشته باشید؛ که این به شما اجازه میدهد به عنوان مثال در ساعاتی که برق پرمصرف‌تر و گران‌تر است مصرف خود را پایین بیاورید.

شبکه هوشمند از میلیون‌ها قطعه کنترلی، کامپیوتر‌ها، خطوط نیرو و تجهیزات و تکنولوژی‌های جدید تشکیل خواهد شد؛ و مطمئنا نصب، تست و راه اندازی این تجهیزات زمان خواهد برد، ولی آنچه که روشن است تغییراتی را به زندگی ما خواهد داد همان گونه که دنیای اینترنت، زندگی، کار، بازی و آموزش ما را تغییر داد.

مزایای شبکه هوشمند برق | شرکت مهندسی برق اصفهان


شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.