توان خروجی موتور برق گازی چقدر است ؟

موتور برق گازی چیست ؟

موتور برق گازی وسیله ای است که با استفاده از گازی شهری و یا کپسول مایع به شما در خروجی برق میدهد و تفاوت اصلی آن با موتور برق بنزینی و گازوئیلی در نوع سوخت مصرفی آن است

توان خروجی موتور برق گازی

موتور برق های گازسوز معمولا دارای توان های پایینی هستند چون توان های بالاتر مولد های گازسوز اصطلاحا با نام ژنراتور شناخته میشوند.

توان موتور برق گازسوز از ۰٫۵ کاوا شورع شده و نهایتا تا قبل از ۱۰ کاوا است .

در ضمن در نظر داشته باشید که برای محاسبه خروجی توان موتور برق بهتر است از واحد کیلو ولت آمپر که همان کاوا (KVA) است استفاده شود اما عموم مردم برای توان خروجی موتور برق از کیلو وات (KW) استفاده میکنند .

شما میتوانید برای تبدیل کاوا (KVA) به کیلو وات (KW) از فرمول زیر استفاده کنید .

موتور گازسوز

ژنراتور گازسوز یا به عبارتی همان ژنراتور گازی ترکیبی است از یک موتور گازسوز و یک ژنراتور که برای تولید برق استفاده می شود. در این نوع موتور برق ، ورودی موتور، گاز CNG یا LPG است که با ایجاد احتراق در سیلندرهای موتور خروجی موتور را به انرژی مکانیکی تبدیل کرده و باعث ایجاد چرخش شفت موتور میشود که با اتصال آن به ژنراتور (آلترناتور) سبب تولید برق می شود.

بطور خلاصه با ترکیب یک موتور گازسوز و یک ژنراتور، یک موتور برق یا ژنراتور گازسوز ساخته می شود که برق تولید می کند. این روال چه در ژنراتور گازسوز صنعتی و چه در یک ژنراتور خانگی یکسان است.

هر ژنراتور گازسوز ، یک موتور دارد. موتور ژنراتور گازسوز، دستگاهی با قابلیت تبدیل یک انرژی یا یک سوخت به انرژی مکانیکی است.
در برخی موارد، ورودی موتور، گاز CNG یا LPG است که در سیلندرهای موتور، ایجاد احتراق می کند و در نهایت در خروجی به ما انرژی مکانیکی تحویل می‌دهد و شفت موتور را به گردش در می آورد تا بتوانیم با وصل کردن آن به ژنراتور (آلترناتور) برق به دست بیاوریم.


شرح اجزای موتور گازسوز