انواع دستگاه استابلایزر

 استابلایزر

استابلایزر جهت جلوگیری از نوسان و پرش های ناگهانی برق شهری (V220 ) و برق سه فاز برای محافظت از کلیه ی لوازم برقی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد .

از استا بلايزر یا تثبیت کننده ولتاژ می توان در مصارف خانگی نیز استفاده نمود که از آن به عنوان استابلایزر خانگی یا ترانس خانگی یاد می شود .


بیشتر بخوانید : مزایای استابلایزر 


انواع استابلایزر

استابلایزر یا همان ترانس محافظ برق به دو دسته تقسیم می گردد :

  • دسته اول استا بلایزرهای رله ای

( استابلیزرهای پله ای ) بوده که طریقه ی کارکرد این نوع استا بلایزر ها تنظیم ولتاژ با دقت 10 V می باشد. که با سری AVR شروع می گردد و شامل آمپرهای 2 الی 32 آمپر خانگی ( استا بلایزر خانگی یا ترانس خانگی) و در مدلهای صنعتی از 9 تا 20 آمپر می باشد .

  • دسته دوم استا بلایزرهای دلتا SERVOE

این نوع استا بلایزرها با داشتن سیستم حلقوی و برد میکروپروسسوری بوده و تنظیم ولتاژ با دقت 1 V می باشد که با سری STB-11 در مدل های تک فاز و مدل های سه فاز با سری STB-33 ارائه می گردد.

این نوع استا بلایزرها در رنج وسیع از 6 A تا 80 A در مدلهای تک فاز و سه فاز از 9 A تا 600 A ارائه می گردد .

کاربرد استابلایزر

کاربرد استا بلایزر در موارد صنعتی و حفاظتی و لوازم خانگی بسیار است . در مواردی که احتمال سرقت کابل وجود دارد نیز می توان از استا بلایزر استفاده کرد.
در انواع دستگاه های چاپ بنر و بسته بندی ، دستگاه های CNC ، دستگاه های برش ، دستگاه های لیزر و پزشکی، جهت محافظت از کامپیوترها ، لباسشویی و کولر گازی مورد استفاده قرار گیرد.

 

سئو سایت