نکاتی برای خرید دیزل ژنراتور گازسوز

دیزل ژنراتور گازسوز 

وقتی به خرید یک دیزل ژنراتور یا یک ژنراتور گازسوز فکر می کنید باید پارامترهای مختلفی را در نظر بگیرید. ویژگی های دستگاه، نو بودن یا اینکه دیزل ژنراتور دست دوم باشد، مدل و شرکت سازنده آن و … یکی از مهم ترین مواردی که باید در این مواقع مورد توجه قرار بگیرد مصرف سوخت دیزل ژنراتور است.

این که چه سوختی و به چه مقدار در هر شرایطی باید برای دستگاه فراهم شود تا در کار برق رسانی و تولید برق، اختلالی به وجود نیاید. این مسئله، مهم است و اثر مهمی بر خرید شما می گذارد.
مصرف سوخت دیزل ژنراتور معمولاً بر حسب لیتر بر ساعت محاسبه می شود و هر شرکتی نیز با توجه به تولیدات خود، جدول بلندبالایی را در اختیار مشتریانش قرار می دهد که به صورت کاملاً تفکیک شده و با جزئیات کامل، مصرف را در بارهای گوناگون نشان می دهد و حق انتخاب را برای مشتری آسان تر می کند.

خریدار با مشاهده این ویژگی‌ می تواند تصمیم بهتری بگیرد و برحسب نیاز خود، دستگاه را خریداری نموده و از آن استفاده کند. علاوه بر این، فرمول هایی که هر کارخانه سازنده برای محاسبه مصرف سوخت دیزل ژنراتور در نظر می گیرد می‌تواند در اختیار مشتری قرار بگیرد تا با چگونگی برآورد آن آشنا شود.


بیشتر بدانید : ژنراتور چگونه کار می کند؟


باید به این نکته توجه شود که جدول هایی که در اختیار مشتریان قرار می گیرد و از فرمول خاصی پیروی می کند، نمی تواند به صورت دقیق، بیانگر مصرف سوخت دیزل ژنراتور باشد، بلکه در عمل با توجه به پارامترهای تأثیرگذاری که بعداً در ادامه مطلب به آن اشاره می کنیم، این مقدار کم و زیاد می شود ولی در محدوده محاسبات و برآوردها است و تفاوت چندانی ندارد.
معمولاً این جدول با ویژگی توان دیزل ژنراتور در ستون اول آماده می شود که بر حسب کاوا است و در ستون های بعدی، میزان مصرف در یک‌چهارم و یک‌دوم و سه چهارم بار و نیز در بار کامل نشان داده می شود. فرمول های منحصربه‌فردی نیز برای محاسبه این میزان مصرف وجود دارد که با به کارگیری آن، این اعداد و ارقام به دست می آید.
به طور کلی میزان مصرف سوخت دیزل ژنراتور ها به طور متوسط، بین ١٩٠ تا ٢٢٠ گرم گازوئیل در هر ساعت و به ازای هر کیلووات مصرفی است. این میزان، متغیر است و با توجه به ارتفاع از سطح دریا، درجه حرارت محیط، رطوبت نسبی محیط و عمر دیزل ژنراتور و البته کیفیت گازوئیل مصرفی دستگاه، تغییر می کند. به عنوان مثال اگر شما یک دیزل ژنراتور ١٠٠ کاوا دارید که به طور متوسط ٨٠ کاوا بار مصرفی روی آن دارید، متوسط مصرف سوخت شما در هر ساعت ١٠ لیتر خواهد بود.