ژنراتور دیزلی دائم کار گازی کوچک

ژنراتور دائم کاری گازی 

ویژگی های متعددی وجود دارد که باید در ژنراتورهای برق دیزلی دائم کار گنجانده شود تا بتوانند به طور موثر در طول مدت زمان طولانی کار کنند. برخی از این موارد در زیر شرح داده شده است . 

A. ژنراتورهای دائم کار یا پرایم

 برای موتور:
دیزل ژنراتورهای اصلی معمولا یک سیستم خنک کننده بزرگ دارند. احتراق سوخت مداوم در موتور باعث ایجاد مقدار زیادی گرما می شود. برای جلوگیری از افزایش دمای اجتناب ناپذیر، این گرما باید به وسیله ای حذف شود. موتورها اغلب با گردش آب خنک کننده در یک رادیاتور در اطراف موتور سرد می شوند. آ

ب در گردش ، گرما را از موتور جذب می کند و به وسیله ی یک رادیاتور بزرگ با یک فن خنک می شود. یک سیستم خنک کننده نیز برای خنک کردن روغن موتور دیزل پرایم لازم است. در ژنراتورهای صنعتی بسیار بزرگ (2250 کیلو وات و بالاتر)، یک برج خنک کننده (کولینگ تاور) یا دیگر سیستم های دقیق مورد نیاز است.

برای ژنراتور:
در ژنراتور نیز به علت جریان مداوم جریان الکتریکی از طریق سیم پیچ های آن ، به افزایش دما می انجامد. بنابراين، نياز به کار سنگين است. ژنراتور به طور مداوم برای تامین منبع برق بدون وقفه عمل می کند. بنابراین، زمان خنک شدن خاصی وجود ندارد که بتواند  به طور طبیعی خنک شود. سیستم خنک کننده معمولا افزایش دما را تا دمای 105 درجه سانتیگراد محدود می کند.

B:ژنراتور های اضطراری

i برای موتور دیزل و گازی اضطراری:

در ژنراتورهای اضطراری ، ساعت کاری کمتر به آنها دو مزیت نسبت به ژنراتورهای دائم کار می دهد. در حالت آماده به کار این ژنراتورها به طور طبیعی خنک می شوند. همچنین، شما می توانید فعالیت های تعمیر و نگهداری را در ژنراتور های آماده به کار بدون قطع برق انجام دهید. بنابراین، دیزل ژنراتورهای اضطراری دارای ویژگی های برقی دقیق تر و قوی تری نسبت به ژنراتورهای دیزلی دائم کار می باشند.

ii برای ژنراتور اضطراری:
ژنراتورها می توانند دمای بالا را برای دوره های کوتاه مدت، اما نه به طور مداوم تحمل کنند. به همین دلیل، ژنراتورهای برق متناوب آمادگی مواجهه طولانی مدت با درجه حرارت بالا را ندارند. این اختلاف محدودیت دما نیاز به سیم پیچ های متفاوت دارد تا عایق های مختلف برای دیزل ژنراتورهای پرایم/ دائم کار در مقابل دیزل ژنراتور های اضطراری داشته باشد.

(2) فیلتر هوای دیزل ژنراتور

احتراق سوخت در موتور در صورت وجود هوا اتفاق می افتد. وجود گرد و غبار یا هر ذره دیگر در هوا ، موتور را سیلندر مسدود خواهد کرد. از آنجا که یک ژنراتور پرایم معمولا طولانی کار می کند، ممکن است به طور متناوب به تمیز کردن قطعات داخلی و فیلتر آن نیاز باشد. بنابراین، ژنراتورهای دائم کار به سیستم های تمیز کننده هوا ، دمپر هوای سرد و گرم ، فیلترهای هوای دیزل و فیلترهای ورودی هوا نیاز دارند.

(3) سرعت چرخش (گردش) دیزل ژنراتور

ژنراتورهای دائم کار معمولا در سرعت های پایین کار می کنند. به طور معمول، مجموعه های دیزل ژنراتور در 1800 دور برای برق 60 هرتز و 1500 دور در دقیقه برای برق 50 هرتز کار می کنند. اما ژنراتورهای برق پرایم و دائم کار با ظرفیت های بیشتر طراحی شده اند که در 1200 دور در دقیقه یا حتی 900 و 350 دور در دقیقه کار کنند.

این به طور قابل توجهی عمر دیزل ژنراتور دائم کار را افزایش می دهد. و هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد. در مجموع ژنراتورهای دیزلی و گازسوز دائم کار نسبت به اضطراری گران تر است.

(4) توان خروجی دیزل ژنراتور

ژنراتورهای دائم کار به طور مداوم 25 تا 100 درصد ظرفیت خود را برای مدت زمان نامحدود تحویل مصرف کننده می دهند. همچنین ژنراتورهای دائم کار معمولا خروجی ثابتی را ارائه می دهند. در مورد بارهایی که به طور کامل وابسته به تغذیه از ژنراتورهای دیزلی هستند، اغلب احتیاج است که دو ژنراتور یکسان نصب شود.

آنها باید به گونه ای نصب شوند که وقتی یکی از ژنراتورها نتواند به کار ادامه دهد به صورت خودکار ژنراتور دومی راه اندازی شود. ژنراتورهای اضطراری معمولا برای دوره زمانی مشخص شده خروجی های متغیری ارائه می دهند.

این ژنراتورها باید به یک سوئیچ انتقال اتوماتیک (تابلو چنج آور با برد کنترلی دیزل ژنراتور اضطراری) متصل شوند تا زمانی که برق از منبع برق اصلی قطع شد به طور خودکار ژنراتور اضطراری استارت شود.

کدام ژنراتور برای شما بهتر است – دائم کار، پرایم یا اضطراری؟

قبل از اینکه شما یک دیزل ژنراتور خرید کنید، بسیار مهم است که هدف ژنراتور خود را مشخص کنید. گاهی اوقات یک ژنراتور ممکن است فقط برای استفاده در حالت اضطراری طراحی شده باشد. با این حال، اگر قطع برق برای مدت زمان طولانی ادامه یابد ژنراتورهای اضطراری ممکن است پاسخگو نباشند.

لذا سرمایه گذاری اضافی در خرید ژنراتور برق دائم کار، برای اطمینان از عرضه بدون وقفه برق اضطراری برای مدت زمان طولانی را طلب میکند. اگر شما سعی کنید که ژنراتور اضطراری را برای مدت زمان طولانی تر از ساعت های مجاز روشن کنید، احتمالا منجر به خرابی های مکرر و سوء عملکرد دستگاه خواهد شد. همچنین نوع Portable( سیار) یا ثابت نیز باید در نظر گرفته شود.


نکاتی برای خرید دیزل ژنراتور گازسوز