کاربرد ژنراتور گازسوز در کاهش هزینه برق ماینینگ

کاربرد ژنراتور گازسوز در کاهش هزینه برق ماینینگ

ژنراتور های گازسوز مناسب ترین و کارآمد ترین نوع ژنراتور برای تولید توان الکتریکی و استفاده از آن در سیستم های ماینینگ می باشد. در دسترس بودن گاز طبیعی در بیشتر مناطق، قیمت پایین و ارزان بودن به نسبت سوخت‌های دیگر از مزیت‌های این نوع ژنراتورها است . عموم افراد بر این باور هستند که این ژنراتورهای گازسوز قابلیت کارکردن به طور مداوم را نداشته و امکان استفاده از آن به طور ۲۴ ساعته برای ماینرها مناسب نیست.

یکی از مزیت‌های ژنراتور گازسوز نسبت به انواع دیگر آن این است که دارای ایمنی بیشتری است. یک ژنراتور گازسوز دارای 3 محافظ است که این سه از نشت گاز جلوگیری می‌کند.

  1. در مرحله اول این حفاظت، شیر گاز شهری یا سیلندر گاز مایع است. که همیشه به حالت بسته هست تا از ورود گاز به این دستگاه ممانعت کند.
  2. دومین مرحله محافظت این است. که شیر قطع و وصل گاز بسته باشد و بالاخره سومین محافظ این است که زمانی که موتور آن خاموش می‌شود، میکسر گاز به‌صورت خودکار،ورود گاز به آن را قطع می‌کند.

علاوه بر این سه مزیت مهم و حیاتی که یکی از برگ برنده‌های ژنراتور گازسوز نسبت به دیزل ژنراتور به شمار می‌رود این است. که به علت این‌که این ژنراتورها فقط با گاز شهری کار می‌کنند. دیگر نیازی به نگهداری از بنزین نیست و خطرات یکجا بودن و نشت بنزین را ندارند و از این نظر هم امنیت بالاتری نسبت به نوع بنزینی دارند.

کاربرد ژنراتور گازسوز در کاهش هزینه برق ماینینگ

بیشتر بخوانید : ژنراتور دائم کار برای ماینر یا ماینینگ

ژنراتور های گازسوز از نظر اقتصادی هم در رتبه به‌ مراتب بالاتری نسبت به انواعی از سوخت ‌های دیگر قرار دارند. و به‌ جرئت می‌توان گفت که صرفه‌جویی اقتصادی آن‌ها نسبت به انواع بنزینی و دیزلی بیش از 70 درصد است.

از نقطه‌نظر طول عمر هم اگر بخواهیم به این مورد بنگریم، قابل‌ذکر است. که به دلیل این‌که بنزین و سوخت روغنی، روانکاری موتور را رقیق می‌کند. و درنتیجه، قابلیت حفاظت آن را می کاهد اما گاز شهری و یا گاز مایع این مسائل را ندارد. بنابراین طول عمر یک موتور برق گازسوز در ساعت های کاری برابر با نوع بنزینی یا گازوییلی ان، 25 درصد بیشتر است.

از دیگر مزیت های ژنراتور گازسوز، نگهداری ساده و آسان آن است. که قابلیت های آن را بالا برده است و جایگزین خوبی برای موتور برق بنزینی است. البته ذکر این نکته هم به جاست که اگر خواسته باشیم سوخت ها را در رتبه بندی قرار دهیم، سوخت زغال سنگ قیمت مناسب تری نسبت به گاز شهری و گاز کپسولی دارد ولی با توجه به این که آلودگی بسیار زیادی ایجاد می کند بهتر این است که ان را در مرتبه دوم و پس از گاز قرار دهیم.

 


برق روان پاسارگاد را در اینستاگرام دنبال کنید

شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.