کاربردهای رایج برای ژنراتورهای صنعتی

کاربردهای رایج برای ژنراتورهای صنعتی

به طور کلی ژنراتورهای صنعتی می‌توانند برای موارد زیر کاربرد داشته باشند:

معدن

کافی است بگوییم، عملیات استخراج معادن مستلزم عبور از مناطقی است که دسترسی به آنها سخت است. علاوه بر این، این عملیات به قدرت کافی برای فعال نگه داشتن تجهیزات معدن نیاز دارد.
بنابراین، صنعت معدن برای انجام کار به ژنراتورهای دیزلی قابل حمل متکی است. به لطف حمل و نقل آسان، ژنراتورهای قابل حمل به عملیات معدن اجازه می‌دهند تا تجهیزات را در شرایط کاری چالش برانگیز بدون نگرانی تأمین کنند.
صنعت معدن شامل جستجوی بسیاری از مواد مختلف، از گاز گرفته تا فلزات ارزشمند و فراتر از آن است. با این حال، هنگام استخراج همه موارد فوق، یک چیز ضروری باقی می‌ماند و آن قدرت قابل اعتماد و ثابت برای تجهیزات سنگین است. به علاوه، دیزل ژنراتورها در اندازه‌های مختلف، از 30 کیلووات تا 3000 کیلووات در دسترس هستند، بنابراین انجام هر عملیات جدید و منحصر به فرد به‌ دور از دردسر است.

ساخت و ساز

مانند معادن، موارد ساخت و ساز اغلب شامل کار در شرایطی است که نیاز به قدرت کافی برای تجهیزات سنگین دارد. گفته می‌شود، این سایت‌ها گاهی اوقات در مناطقی هستند که خدمه ساخت و ساز دسترسی آسان به برق ندارند. خوشبختانه، اندازه‌های مختلف ژنراتورهای صنعتی تضمین می‌کنند که پروژه‌های ساختمانی در همه زمینه‌ها می‌توانند به ژنراتورهای قابل اعتماد دسترسی داشته باشند. به همین ترتیب، توانایی یافتن ژنراتورهای جدید و دست دوم نسبتاً راحت‌تر شده است.

امکانات پزشکی

اگرچه ژنراتورها می‌توانند منبع تغذیه اولیه برای برخی از مشاغل باشند، اما پشتیبان‌گیری عالی نیز هستند. به عنوان مثال، امکانات پزشکی از جمله مهم‌ترین مکان‌هایی هستند که دسترسی به برق ثابت در آنها ضروری است.
بنابراین، دیزل ژنراتورها منابع انرژی پشتیبان عالی بوده و هنگامی که منبع تغذیه اصلی با قطعی مواجه است، روشن می‌شوند. به هر حال، تجهیزات پزشکی که گهگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند، مانند دستگاه‌های اشعه ایکس، تنها دستگاه‌هایی نیستند که در صورت قطع برق در بیمارستان خاموش می‌شوند. علاوه بر این، دستگاه‌هایی که برای زنده نگه داشتن بیماران حیاتی هستند، به دسترسی به برق متکی می‌باشند. به لطف دیزل ژنراتورها، بیمارستان‌ها می‌توانند این دستگاه‌ها را روشن نگه دارند و حتی در شرایط قطع برق، به حیات برخی از بیماران کمک کنند.

پشتیبان در تأسیسات تولیدی

قطع برق می‌تواند به طور باور نکردنی در تأسیسات تولیدی مضر باشد. به ‌عنوان ‌مثال، تأسیسات حاوی کالاهای فاسد شدنی در شرایط نبود برق می‌توانند با استفاده از به باقی ماند کارآمد و عملیاتی تأسیسات کمک کنند.

بهره برداری از نیروگاه‌ها

نیروگاه‌ها به دلیل داشتن عملکردهای حیاتی خود، به این نیاز دارند که همواره به طور مؤثر کار کنند. هنگامی که برق در یک نیروگاه قطع می‌شود، بسیاری از عملکردها متوقف شده و اپراتورهای نیروگاه نمی‌توانند کارها را انجام دهند. دیزل ژنراتور به اجرای عملکردهایی مانند واحدهای هیدرولیک، پمپ‌ها، فن‌ها و بسیاری از عملکردهای دیگر در نیروگاه کمک می‌کند. ژنراتور برق را پس از خاموشی بازیابی کرده تا مصرف کنندگان بتوانند در هر کجا که هستند به استفاده از برق ادامه دهند.

برق روان پاسارگاد را در اینستاگرام دنبال کنید

شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.