پروژه های برق منطقه ای زنجان با۷۰۰ میلیاردریال بهره برداری رسید

به گزارش خبرنگار مهر، علی خلجی ظهر سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل دیسپاچینگ برق منطقه‌ای زنجان، از بهره‌برداری تعویض ترانس‌های پست توکلی خبر داد و گفت: احداث پست سیار ۶۳.۲۰ کیلوولت روی سازان، احداث خط ارتباطی ۶۳ کیلو ولت پست روی سازان، احداث خط ۶۳ کیلوولت تک مداره در ورودی پست غایتی از پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت است و این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه احداث نیروگاه زنجان دو در منطقه سرچم در حال راه‌اندازی است و پنج هزار میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: احداث خط ارتباطی پست سیار ۶۳.۲۰ کیلوولت شهرک صنعتی سلطانیه، نصب پست سیار شهرک صنعتی سلطانیه و ورود خروج خط ۶۳ کیلوولت دشت آبی _ ۲۳۰ البرز در پست ۶۳ کیلوولت جهان آباد در هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای زنجان، با بیان اینکه احداث خط ۶۳ کیلوولت دو مداره از خط البرز ۲۳۰ جهان‌آباد تا پست البرز افزایش ظرفیت ترانس‌های پست لیا و سیم کشی گارد خط ۲۳۰ بوئین زهرا -کمال آباد به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: احداث نیروگاه زنجان دو با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال یکی از بزرگترین پروژه‌های سرمایه‌گذاری در حوزه برق استان زنجان در دست اجرا است.

خلجی با بیان اینکه تأمین برق واحدهای صنعتی در اولویت شرکت برق منطقه‌ای زنجان است و پست روی سازان در ۴۰ روز تأمین شده است، افزود: شرکت برق منطقه‌ای زنجان استان‌های زنجان و قزوین را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه در سطح کشور ۱۶ شرکت برق منطقه‌ای وجود دارد، افزود: این شرکت ۹۰ پست اتصال و فوق توزیع دارد.

مدیرعامل برق منطقه‌ای زنجان، با بیان اینکه ۱۶ مشترک صنعتی متصل به شبکه داریم و مشترکان این شرکت بیشتر مصرف بالای هفت مگاوات دارند، تصریح کرد: یک هزار مگاوات به مشترکان اختصاصی خواهیم داد.

خلجی گفت: تولید برق در محل نیروگاه‌ها مصرف نمی‌شود و این تولیدات به شبکه توزیع وارد می‌شود.