نکات مهم قبل از خرید ژنراتور گازی خانگی

بررسی نکات مهم قبل از خرید ژنراتور گازی خانگی

با پیشرفت های شگرف انسان ها در زمینه های مختلف صنعت، زندگی برای آن ها تا حد زیادی آسان شد. داشتن دانش در خرید ابزار آلات به شما این امکان را می دهد که از خرید خود اطمینان کافی داشته باشید. پس تا حد امکان اطلاعات خود را بالا ببرید تا از دانش و آگاهی خود مخصوصا در هنگام خرید وسایلی از قبیل ژنراتور گازی خانگی بهره لازم را ببرید.

مشخصات کلی ژنراتور گازی

در زبانی قابل فهم برای همه، ژنراتور گازسوز، گاز شهری و یا گاز مایع را به برق تبدیل می کند. به طور کلی این پروسه با یک سیستم پیچیده که اجزای گوناگونی دارد، انجام می شود. در دنیای امروز، وابسته بودن به منبعی مانند برق تقریبا غیر قابل انکار است. با این اوصاف برای جلوگیری از خسارت هایی که از قطعی برق نشات می گیرند، از سیستم های پشتیبان برق اضطراری استفاده می شود. برای این هدف، استفاده از انواع ژنراتور گازی خانگی، برای داشتن یک سیستم با دو منبع تامین سوخت سیستم احتراقی به مصرف کنندگان پیشنهاد می شود.

کاربرد ژنراتور گازسوز خانگی

ژنراتور های گازسوز بر اساس کاربردشان به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند. که یکی از این دسته ها، مصارف خانگی می باشد. این مولد های گازی با ابعاد کوچک و حجم کم، برای مصارف پایین طراحی شده اند.

جزییات ژنراتور های گازی خانگی

این نوع از ژنراتور، ۴ جزء اصلی دارد که شامل موتور احتراقی یا سوخت گاز، ژنراتور مولد برق، شاسی نگهدارنده سیستم و تابلوی فرمان و قدرت می باشد. مهم ترین بخش این ژنراتور در بین این اجزاء، موتور احتراقی با سوخت گاز طبیعی می باشد. این نوع از موتور ها به دلیل دسترسی داشتن به سوخت آنها در جاهای مختلف کشور، آلودگی کمتر، هزینه تامین سوخت پایین و صدای کم طرفداران بیشتری را نسبت به دیزل ژنراتور ها دارا می باشند.

عوامل موثر در مقدار مصرف ژنراتور گازی

برند های معتبر ژنراتور گازی خانگی

نوع معروف و بدون صدا این محصول در کشور ایران شامل برندهای زیر می شود.

  • کاتر پیلر: این نوع از موتور های گازسوز بیشتر در توان های بالا موجود هستند. که نمونه های ۵۰۰ کاوا و ۱ و ۲ مگاوات از آن، به تعداد بسیار زیاد و در صنایع در حال کار می باشند.
  • پرکینز انگلستان
  • لوول چین: این موتور ها در توان های پایین تا ۶۰ کاوا و بیشتر برای مجتمع های تجاری و مسکونی، به کار می روند.
  • موتور سواران تبریز: این برند از ژنراتور گازی خانگی موتور بیشتر در رنج ۳۰ و ۶۰ کاوا در کارگاه های تولیدی مجتمع های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.
  • کامینز

نوع دائم از این ژنراتور به دو دسته تقسیم می شود:

ژنراتور هایی با توان پایین تر از ۶۰ کاوا و فشار تغذیه گاز پوند بر اینچ که در مجتمع های مسکونی و تجاری قابل تامین است. برای ژنراتور گازی خانگی با توان بالاتر از ۶۰ کاوا، گاز صنعتی با فشار ۲ پوند بر اینچ و بالاتر مورد نیاز می باشد. در دسته اول با توان دامنه کمتر از ۶۰ کاوا، دامنه مصرف وسیع بوده و تمامی مراکز تجاری و مجتمع های مسکونی تا ۱۰۰ آمپر، امکان استفاده از این سیستم را دارند.

این مدل ها دو نوع شاسی داریم. یکی از این دو نوع شاسی، ساده است که هیچ پوشش عایق صوتی بر روی ژنراتور گازی خانگی ندارد و صدای آن بالاتر از ۸۵ دسی بل می باشد. این شاسی ها باعث آزار رساندن به افرادی که در مجاورت دستگاه هستند، می شوند. در نتیجه این ژنراتور ها، باید در اتاق های جدا یا در مکان هایی مثل پارکینگ و … نصب شوند.

چاره اندیشی برای حل این مشکل

غالبا روی ژنراتور های گازی از پوشش عایق صوتی استفاده می کنند که صدا را به زیر ۸۵ دسی بل می رساند و صدای تولید شده را کم می کند. این پوشش ها در زیبایی دستگاه اثر می گذارند و امکان نصب راحت ژنراتور گازی خانگی در محیط های عمومی را ممکن می سازند. از طرفی به خاطر بسته بودن کامل قسمت های ژنراتور، خطر آسیب رساندن به افراد وجود ندارد.

سخن پایانی

با توجه به وجود انواع گوناگون از ابزار آلات و وسایل در بازار باید با آگاهی کامل از ابزاری که قصد خرید آنها را داریم، به محل های خرید کالا مراجعه کنیم. همچنین در هنگام خرید بیشتر از قیمت، به ویژگی های کیفی محصول دقت کنیم .مجموعه ما یکی از معتبر ترین فروشندگان انواع ژنراتور گازی خانگی در کشور می باشد؛ پس با اطمینان خاطر خرید خود را انجام بدهید.

برق روان پاسارگاد را در اینستاگرام دنبال کنید

شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.