نکات مهم درباره ژنراتورهای سه فاز

مطالعه نکات مهم درباره ژنراتورهای سه فاز

امروزه این نوع دیزل‌ژنراتور در همه صنایع و مراکز تفریحی می تواند برای تولید برق، بهترین عملکرد را برجای بگذارد. البته دیزل ژنراتورها به صورت تک و چند فازی عمل می کنند. به عنوان نمونه، دیزل ژنراتور سه فاز قادر است در کم ترین زمان ممکن، برق را با مولدهای استاندارد و از قبل تعیین شده، در اختیار همه صنایع و بیمارستان ها قرار دهد.

از طرفی دیزل موردنظر از لحاظ مصرف سوخت، کاملا تحت کنترل میزان بار وارد شده به توان ژنراتور است که مشتریان و کاربران زیادی، دیزل ژنراتور سه فاز را به دلیل کم بودن مصرف سوخت آن خریداری می نمایند. البته این دیزل‌ژنراتور برای به جریان انداختن بعضی از دستگاه ها به خصوص الکتروموتور و انواع پمپ های آب نیز بسیار کاربرد دارد.

دقت کنید اگر یک دیزل‌ژنراتور از نوع سه فاز در دسترس مشتریان و مهندسان قرار نگرفته باشد، آن ها می توانند از مبدل برق استفاده کنند و مبدل را جایگزین دیزل‌ژنراتور سه فاز قرار دهند؛ زیرا این مبدل می تواند وظیفه یک دیزل ژنراتور از نوع سه فازی را به خوبی به اجرا در بیاورد.

در آخر اینکه انرژی مکانیکی موجود، توسط یک منبع به انرژی الکتریکی تبدیل می شود و با کمک منبع تولید شده، دیزل مورد نظر نیز می تواند یک جریان سریع در سراسر صنایع اجرا کند.

مزایای یک دیزل‌ژنراتور از نوع سه فاز

اگر در انتخاب یک دیزل ژنراتور تک فاز و سه فازی دچار تردید هستید توصیه می شود. این بحث را با دقت و تمرکز بالا دنبال کنید. دیزل‌ژنراتور تک فازی اختلالات زیادی در توان و مخزن بار ایجاد می کند و در مواقع اضطراری به دلیل همین مشکل به وجود آمده، نمی تواند برق موردنظر را به خوبی به جریان بیاندازد.

ولی دیزل‌ژنراتور سه فاز نسبت به ژنراتور تک فاز از توان ثابت برخوردار است. و موتور دیزل سه فازی در حین کار کردن می تواند برق سریع و بدون مشکل را در صنایع به نمایش بگذارد.

از طرفی توان لحظه ای این نوع دیزل‌ژنراتور نیز ثابت است. و با گذشت زمان هیچ تغییری نمی کند ولی توان لحظه ای یک دیزل ژنراتور تک فاز نسبت به دیزل‌ژنراتور سه فاز با گذر زمان می تواند تغییراتی ایجاد کند. این تغییر در عملکرد تولید و توزیع برق نیز مشکلاتی را در صنایع به وجود می آورد.

یکی دیگر از مزایای مهم این نوع دیزل ژنراتور، نداشتن صدا در حین توزیع برق است. اگر به صدای زیاد دیزل ژنراتورها حساس هستید بهتر است در حین خرید هر نوع دیزل‌ژنراتور به کم بودن صدای آن توجه فرمایید، دیزل ژنراتور سه فاز ویژگی کم صدا بودن در حین توزیع برق را دارد. پس در حین خرید و انتخاب انواع دیزل ژنراتورها به ویژگی و خصوصیات آن به خصوص میزان صدای ایجاد شده دیزل توجه کنید.

مقادیر نامی دیزل ژنراتور چیست؟
کاربرد دیزل ژنراتور سه فاز

اگر به خرید یک دیزل ژنراتور از نوع سه فازی روی آوردید. توصیه می شود با کاربردهای آن آشنا شوید که در حین کار با آن دچار مشکل نشوید.

کاربردهای یک دیزل‌ژنراتور از نوع سه فازی عبارتند از :

  • انواع صنعت های بزرگ و کوچک.
  • مصارف تجاری و تفریحی از جمله هتل ها و بیمارستان های بزرگ و کوچک.
  • برای قطارهای بزرگ.
  • مزرعه دارانی که به توزیع برق نیاز دارند.
  • یکی دیگر از کاربردهای مهم دیزل ژنراتور سه فاز می توان به برق کشتی ها اشاره کرد.

جمع بندی

همانطور که در قسمت فوق برای شما ذکر کردیم. دیزل ژنراتورها برای توزیع برق در مواقع اضطراری بسیار کاربرد دارند. زیرا می توانند انرژی مکانیکی را در کم ترین زمان ممکن به انرژی الکتریکی تبدیل کنند. و برای صنایع، بیمارستان های بزرگ و کوچک، قطارهای مسافرتی، هتل های بزرگ از جمله هتل های پنج ستاره، جاده های بزرگ و مراکز تفریحی، برق مورد نظر را بدون ایجاد مشکلی توزیع کنند.

از طرفی دیزل ژنراتور سه فاز نسبت به ژنراتورهای تک فازی بسیار مقرون به صرفه تر بوده و از لحاظ مصرف سوخت، بسیار عالی عمل می کند.

برق روان پاسارگاد را در اینستاگرام دنبال کنید

شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.