نکاتی برای خرید دیزل ژنراتور صنعتی

بررسی نکاتی برای خرید دیزل ژنراتور صنعتی

به اتصال یک موتور دیزلی و تعدادی متعلقات دیگر که با سوخت دیزل کار می کند ژنراتور دیزلی گفته می شود. ژنراتورهایی با خروجی ۱ تا ۲۰ کاوا برای استفاده در منازل و کارگاه های صنعتی کوچک مناسب هستند. ژنراتورهایی تا ۲۰۰۰ کاوا برای کارخانجات و استفاده های صنعتی به کار می روند. ژنراتورهای صنعتی نه تنها برای تامین برق اضطراری بلکه برای تامین برق مستمر در کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرند. قطع برق یا فشار بالای شبکه ممکن است در روند تولید کارخانجات اختلال ایجاد کند و موجب ایجاد خسارت های بسیار زیادی برای کارخانه شود. به همین دلیل خرید دیزل ژنراتور صنعتی برای کارخانجات بسیار اهمیت دارند.

دیزل ژنراتور صنعتی

ژنراتور های صنعتی از لحاظ مکان به فضای بزرگی نیاز دارند. این ژنراتور ها به صورت دمونتاژ شده حمل می شوند و در محل مونتاژ شده و راه اندازی می شوند و وارد شبکه تامین برق می شوند. در خرید دیزل ژنراتور صنعتی عوامل بسیار زیادی موثر است از جمله میزان نیاز به برق، فضا، سوخت و هزینه که می تواند بر انتخاب نوع ژنراتور تاثیر بگذارد. زمان خرید دیزل ژنراتور باید با متخصصین در این زمینه مشورت کرد زیرا هزینه این نوع از دیزل ژنراتورها بسیار بالا است و انتخاب اشتباه هزینه گزافی را می تواند برای خریدار به دنبال داشته باشد.

خرید دیزل ژنراتور‌صنعتی

یکی از عواملی که می تواند برای خرید دیزل ژنراتور مزیت محسوب شود سوخت ان است. سوخت دیزل یک سوخت ارزان است که به وفور پیدا می شود و میزان آلودگی ان نیز بسیار کم است. ذخیره این سوخت به مقدار زیاد به راحتی می تواند انجام شود و خطر بسیار کمتری نسبت به دیگر سوخت ها دارد. سرمایه گذاری روی این ژنراتور ها با توجه به هزینه برق و مصرف بالای کارخانجات می تواند یک حرکت اقتصادی باشد و بعد از مدت کوتاهی بازگشت سرمایه داشته باشد. از عوامل دیگری که در خرید دیزل ژنراتور صنعتی موثر است سادگی در مکانیزم عملکرد این ژنراتورها است. این ژنراتور ها به سادگی راه اندازی می شوند و به دلیل کند کار بودن قطعات کمتر دچار فرسایش و خستگی می شوند. به همین دلیل این ژنراتور ها عمر طولانی تری دارند و می توان سال های متمادی از آن استفاده کرد.

مقادیر نامی دیزل ژنراتور چیست؟

میزان مصرف یک دیزل ژنراتور

مقدار مصرف سوخت در یک دیزل ژنراتور به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد. از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر میزان مصرف ژنراتور، اندازه ژنراتور و بار ژنراتور است. یک ژنراتور به طور میانگین در هر ساعت بین ۱۹۰ تا ۲۲۰ گرم سوخت دیزل به ازای کیلووات مصرفی، سوخت مصرف می کند. البته با توجه به کیفیت سوخت این عدد می تواند متغیر باشد. از جمله عواملی که بر میزان سوخت می تواند تاثیر بگذارد ارتفاع از سطح دریا محل نصب ژنراتور، حرارت محیط و همچنین عمر دیزل ژنراتور است. به عنوان مثال اگر قصد خرید دیزل ژنراتور صنعتی ۱۰۰ کاوا را دارید باید بدانید در صورتی که ۸۰ کاوا بار مصرفی بر روی این دیزل ژنراتور باشد میزان مصرف سوخت این دیزل ژنراتور ۱۰ لیتر در هر ساعت است.

اجزای دیزل ژنراتور صنعتی

  • موتور ژنراتور
  • دینام
  • سیستم سوخت
  • رگولاتور ولتاژ
  • سیستم خنک کننده
  • اگزوز
  • سیستم روان کاری
  • شارژر باتری
  • کنترل پنل
  • قاب

عمر مفید دیزل ژنراتور صنعتی

اکثر ژنراتور ها با میزان سرعت ۱۸۰۰ دور کار می کنند و در حین کار با آب خنک می شوند. این ژنراتورها عمر طولانی تری نسبت به ژنراتورهایی دارند که با سرعت ۳۶۰۰ دور در حال کار کردن هستند و با هوا خنک می شوند. اگر به طور مثال در هر روز ۴ ساعت این ژنراتور ها کار کنند ۱۴ سال طول می کشد که به سرویس اساسی نیاز پیدا کنند. این ۱۴ سال معادل ۲۰ هزار ساعت است. در زمان خرید دیزل ژنراتور صنعتی باید توجه داشته باشید که ژنراتور نیاز به سرویس دوره ای برای چک کردن فیلتر و روغن دارد که هر ۱۵۰ تا ۳۰۰ ساعت باید انجام شود. تمام این اعداد باید با توجه به فشاری که به دیزل ژنراتور وارد می شود مدیریت شود. بیشترین ساعت کار یک دیزل ژنراتور صنعتی حدود ۵۰۰۰۰ ساعت است که بر اساس میزان و نحوه استفاده متفاوت است.

برق روان پاسارگاد را در اینستاگرام دنبال کنید

شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.