نقش دیزل ژنراتورها در صنعت بهداشت و درمان

نقش دیزل ژنراتورها در صنعت بهداشت و درمان

بیمارستان ها سیستم حمایتی جوامع در هر دو زمان بحران و نیازهای عمومی مراقبت های بهداشتی هستند. اگر چیزی شبیه به قطع برق رخ دهد، قطعا برق اضطراری لازم است تا دستگاه های پشتیبانی کننده از حیات و سایر ابزارهای ضروری مراقبت های بهداشتی به منظور حفظ زندگی انسان کار کنند. اینجاست که اهمیت دیزل ژنراتورها مشخص می شود. هنگامی که برق قطع است، یک بیمارستان تقریبا همیشه از یک ژنراتور پشتیبان استفاده می کند تا مطمئن شود همه چیز روشن و فعال است. نیاز به دیزل ژنراتورها در بازار بهداشت و درمان از اهمیت مطلق برخوردار است. خواه طوفان باشد یا خاموشی عمومی، مردم باید مطمئن باشند که بیمارستان می تواند برق را حفظ کند و آن را از منبع جایگزین دریافت کند. برخلاف ژنراتورهای معمولی که مردم برای حفظ برق در خانه های خود استفاده می کنند، ژنراتورهای مورد استفاده در صنعت بهداشت و درمان انوع متفاوتی دارند.

برق روان پاسارگاد را در اینستاگرام دنبال کنید

این دیزل ژنراتورها با دقت بیشتری کنترل می شوند و از حساسیت و دقت بسیار قوی تری برخوردار هستند. دو نوع اصلی ژنراتور (مولد برق) برای بیمارستان ها استفاده می شود. اولی، از منبع گاز طبیعی تغذیه می کند که نگهداری از آن بسیار آسان است، با این حال بسیاری از شرکت های یوتیلتی آن را به عنوان پشتیبان واقعی خدمات اضطراری برای برق از دست رفته در مواقع قطعی برق تشخیص نمی دهند. این نوع ژنراتورها نیز به طور معمول نیاز به نگهداری و تعمیرات زیاد و پر کردن منظم سوخت دارند. نوع دوم به عنوان برق جایگزین یا مصارف تجاری متداول است که از موتور احتراق سوخت دیزل تامین می شود. یک تانک کامل از سوخت دیزل می تواند تمام برق یک بیمارستان را برای حدود 8 ساعت حفظ کند.

بسته به اندازه بیمارستان و میزان سوخت ذخیره شده در محل، این نوع ژنراتورها می توانند حداقل 24 ساعت برق مصرفی را تامین کنند. بسیار مهم است که بیمارستان ها ژنراتور پشتیبان داشته باشند، زیرا قطع برق اغلب غیرمنتظره و غیرقابل پیش بینی است. مطمئنا ایمنی افرادی که نیاز فوری به مراقبت های بهداشتی دارند در اولویت است و خوشبختانه وجود ژنراتورها تضمین می کنند که کسانی که در بخش های بیمارستان بستری هستند بدون هیچ وقفه ای تحت مراقبت قرار می گیرند.زمانی که برق به طور موقت در خانه ای قطع شود، موجب ناراحتی ساکنان آن خواهد شد. لذا هنگامی که برق برای مدت زمان طولانی در سراسر منطقه قطع می شود، می تواند باعث مشکلات و نگرانی های مختلفی شود.

شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

شاید مهمترین آنها از دست دادن برق بیمارستان ها باشد. اگر بیمارستان ها نتوانند برق خود را حفظ کنند، جان بیماران و مجروحان به خطر می افتد. مانیتورها، پمپ های اکسیژن و سایر تجهیزات ارزشمند از کار می افتند. خوشبختانه امروزه اکثر بیمارستان های مدرن و درمانگاه های تخصصی از ژنراتورهای برق پشتیبان کمک گرفته اند. یکی دیگر از نگرانی هایی که با قطع برق همراه است، از دست دادن ارتباطات می باشد. وقتی برق قطع می شود، اکثر تلفن های بی سیم دیگر کار نمی کنند.

این امر مانع تماس افراد با واحد اورژانس در مواقع اضطرای است. مساله دیگر از دست دادن اطلاعات است. اگر سرورها موقتا خاموش شوند، امکان از بین رفتن میلیون ها فایل، شماره و اسناد کامپیوتری برای همیشه وجود دارد. این موضوع می تواند نه تنها در بخش بهداشت و درمان بلکه در صنایع بانکی، خرده فروشی و صنایع مالی به یک بحران بزرگ تبدیل شود. لذا وجود دیزل ژنراتورها در صنعت بهداشت و درمان به ویژه بیمارستان ها، درمانگاه های تخصصی بسته به نیاز یکی از موضوعات مهمی است که قطعا مدنظر قرار می گیرد، خصوصا اینکه از زمان وقوع کرونا، دیزل ژنراتورها نقش پررنگی را در حفظ جان بیماران مبتلا به کووید-19 ایفا کرده اند.

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.