نحوه کنترل ولتاژ بالای دیزل ژنراتور

بررسی نحوه کنترل ولتاژ بالای دیزل ژنراتور

برای کنترل ولتاژ دیزل ژنراتور می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

رگولاتور ولتاژ آسیب دیده را تعویض کنید.

اگر رگولاتور ولتاژ معیوب باشد، باید تعویض شود. رگولاتور معیوب ممکن است باعث آسیب جدی به عملکرد دیزل ژنراتور شود.

فیلتر بنزین را تمیز کنید

اگر مشکلی در RPM وجود دارد، فیلتر بنزین را تمیز کرده و میزان سوخت را افزایش دهید. خطوط سوخت رسانی را تمیز و بدون مانع نگه دارید. در بسیاری از موارد، دیزل ژنراتورها خیلی زیاد کار می‌کنند، این امر به این دلیل که تنظیمات دیزل ژنراتور به درستی تنظیم نشده‌اند. علاوه بر این، با تنظیم دریچه گاز می‌توان RPM را افزایش یا کاهش داد و با کاهش RPM در همان زمان ولتاژ را کاهش داد. هنگام تنظیم دریچه گاز از یک ولت متر برای اندازه گیری ولتاژ خروجی استفاده کنید. انجام این کار باعث می‌شود تا RPM در محدوده مورد نظر حفظ شود. RPM موتور روی گاورنر و گاورنر بر حجم سوخت ورودی تأثیر می‌گذارد.
یک گاورنر آسیب دیده می‌تواند باعث ناپایداری سرعت و در نتیجه افزایش ولتاژ خروجی شود. بنابراین باید تعمیر و نگهداری مناسب برای جلوگیری از بدتر شدن عملکرد شیر گاورنر و شیر محرک انجام شود.

تعویض کابل‌های فرسوده

کابل‌های آسیب دیده یا فرسوده را تعویض کنید. هر اتصال باید برای اطمینان از ایمن بودن آن بررسی شود و اتصالات و پایانه‌های آسیب دیده در دیزل ژنراتور باید مورد بررسی و تعمیر قرار گیرند.

اگر ولتاژ دیزل ژنراتور خیلی زیاد باشد چه اتفاقی می‌افتد؟

ولتاژ بالا در دیزل ژنراتورها می‌تواند به قطعات و تجهیزات الکترونیکی حساس آسیب برساند. گرمای بیش از حد تولید شده توسط ولتاژ بالا می‌تواند به بردهای مدار داخل دستگاه آسیب برساند. ولتاژ بیش از حد می‌تواند باعث آسیب فوری یا طولانی مدت شود.
اگر مایل به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ژنراتورها هستید یا آماده خرید دیزل ژنراتور می باشید، با ما تماس بگیرید زیرا ما مجموعه وسیعی از ژنراتورها را در دسترس داریم و می‌توانیم نیازهای برق مورد نیاز شما را برآورده کنیم.

برق روان پاسارگاد را در اینستاگرام دنبال کنید

شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.