نحوه انتخاب یک ژنراتور دائم کار گازی مناسب

نحوه انتخاب یک ژنراتور دائم کار گازی مناسب

ژنراتور های گازی یکی از انواع ژنراتور های پر کاربرد هستند. به منظور انتخاب مناسب ژنراتور شما نیازمندید تا عوامل مختلفی از جمله نوع ژنراتور، کاربرد آن و سایز بر اساس محل استفاده را مورد بررسی قرار دهید. قیمت ژنراتور دایم کار گازی هم یکی از این عوامل می باشد.

معرفی اولیه محصول

در کل تمامی ژنراتور ها با توجه به نوع سوخت مصرفیشان نام گذاری می شوند. بر همین اساس آن دسته از ژنراتور هایی که با استفاده از گاز طبیعی می توانند فعالیت کنند و انرژی الکتریکی یا همان برق تولید کنند را ژنراتور های گازی می نامیم. این ژنراتور ها خود انواع مختلفی دارند. یکی از پر کاربرد ترین این انواع که هم در مصارف خانگی و هم در مصارف صنعتی بسیار مورد توجه افراد قرار می گیرد ژنراتور دایم کار گازی است.

بیان موارد استفاده از ژنراتور های گازی

با توجه به عملکرد اصلی ژنراتور ها که تولید برق می باشد می توان این چنین نتیجه گرفت که تمامی مکان هایی که داشتن برق به صورت دائمی در آن ها بسیار مهم و ضروری می باشد می تواند موارد استفاده این نوع ژنراتور باشند. بیمارستان ها، تاسیسات حیاتی و بزرگ و خانه های سالمندان از جمله این مکان ها می باشند که قطع شدن برق حتی در مدت چند ثانیه در آن ها می تواند دربر دارنده ی خسارات فراوان و حتی در مواردی جبران ناپذیر باشد

یکی از دلایلی که باعث می شود ژنراتور های دائم کار گازی انتخاب اول افراد برای خرید باشد این است که سوخت آن ها تقریبا همیشه در دسترس است. مثلا ژنراتور هایی که با سوخت اولیه بنزین کار می کنند در مواقع اضطراری عملا بی فایده می شوند چون پیدا کردن سوخت برای آن بسیار دشوار است. علاوه بر این مسئله بنزین ماده ای بسیار فرار می باشد و شما نمی توانید آن را برای مدت طولانی بدون تجهیزات مشخص نگه داری کنید.

موارد قابل توجه برا تخمین اندازه مناسب ژنراتور

اگر شما قصد استفاده از ژنراتور دائم کار گازی را در خانه خود دارید مواردی که باعث تعیین اندازه آن می شوند علاوه بر قیمت ژنراتور دایم کار گازی مواردی همچون مساحت خانه شما و تعداد دستگاه هایی که قرار است از طریق ژنراتور برق رسانی شوند و توان ماکسیمم آن ها می باشد.

برای محاسبه اندازه ژنراتور ها از مقیاس کیلو وات بهره می بریم. به این معنا که با افزایش مقدار کیلو وات هر ژنراتور شما قادر هستید تا دستگاه های بیشتری را به آن متصل نمایید. توجه داشته باشید که محاسبه میزان استفاده برق دستگاه های موجود در خانه شما و در ادامه معرفی کیلو وات مناسب برای ژنراتور باید حتما به وسیله یک متخصص برق انجام گیرد.

بر اساس همین الگوی مشابه پس از مشخص کردن قیمت ژنراتور دایم کار گازی و مقدار هزینه ای که می توانید برای خرید صرف کنید. در راستای انتخاب ژنراتور مناسب برای صنایع نیز گام اول شناخت نیاز و محاسبه میزان برق مصرفی و سپس مطالعه توان ژنراتور ها می باشد.

ویژگی های ژنراتور های دایم کار گازی

همان طور که از نام این ژنراتور ها متوجه می شویم قادر هستند تا زمان طولانی را به فعالیت و تولید برق اختصاص دهند. در ارتباط با توان آن ها هم باید گفت که نسبت به سایر انواع ژنراتور های گاز سوز قادرند تا به دستگاه های بیشتری متصل شوند و کیلو وات بالا تری دارند. این ژنراتور ها از ابعاد بزرگی برخوردار هستند؛ بنابراین در هنگام انتقال به محل مورد نظر برای نصب لازم است از تریلی برای حمل آن ها استفاده کنیم.

سخن پایانی

اصولا تعمیرات ژنراتور ها بسیار پر هزینه می باشد و علاوه بر آن وقت زیادی را از شما می گیرد. انتخاب ژنراتور از میان برترین برند های موجود در بازار می تواند احتمال ایجاد نقص در آن را ضمن استفاده در مدت زمان کوتاه تا حد زیادی کاهش دهد.

برق روان پاسارگاد را در اینستاگرام دنبال کنید

شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.