معرفی شرکت تولید کننده ژنراتور STAMFORD

معرفی شرکت تولید کننده ژنراتور STAMFORD

مجموعه Cummins Generator Technologies که پیش تر تحت عناوین AvK و Newage به صورت مستقل شناخته می شد. مجموعه Cummins Generator Technologies که پیش تر تحت عناوین AvK و Newage به صورت مستقل شناخته می شد، در کشور انگلستان قرار گرفته و با حدود یکصد سال سابقه و تجربه، اقدام به تولید ژنراتور STAMFORD کرده است. پیش از ادغام با شرکت های AvK، مجموعه Newage که شرکت سازنده ژنراتور STAMFORD است، در شهر منچستر کشور انگلستان قرار داشت و از همان زمان (حدود سال 1935) نیز به تولید انواع ژنراتور، ژنراتورهای سکنرون و کمپرسورهای هوا می پرداخته است. فعالیت های شرکت تولید کننده ژنراتور STAMFORD در طی دهه های 1960، 1970 گسترش پیدا کرد و بخش بیشتری از بازار را به دست آورد. در دو دهه بعدی، با ایجاد تغییرات ساختاری و ارائه مدل های جدیدتر، این شرکت رهبری جهانی بازار تولید و عرضه ژنراتور را به دست گرفته است.

از سوی دیگر، شرکت AvK نیز پیش از این تلفیق در کشور آلمان تاسیس شده و در آنجا به فعالیت و تولید ماشین آلات برقی می پرداخت. در طی دهه های 1920 و 1930، شرکت AvK از طریق ساخت و ارائه راهکارها و ابزارهای ژنراتور به شهرت و موفقیت بالایی دست یافت. این شرکت در سال 1938 موفق شد اولین ژنراتور خود تحریک جهان را تولید کند. با توجه به تاریخچه بیان شده،‌ متوجه میشویم که ژنراتور STAMFORD توسط دو شرکت بسیار پر سابقه و پرتجربه در عرصه ساخت ژنراتور و تجهیزات تولید انرژی الکتریسیته ساخته شده است.

برق روان پاسارگاد را در اینستاگرام دنبال کنید

تولید کننده های ژنراتور عموماً امکانات و ویژگی های زیادی برای محصولات خود ارائه می کنند. در این میان، امکان تنظیم خودکار ولتاژ (AVR) و همچنین امکان انتخاب تنظیمات صحیح جهت کارکرد منظم و دقیق ژنراتور را می توان به عنوان دو مورد از برجسته ترین ویژگی ها معرفی کرد. در این میان، ژنراتور STAMFORD این مزیت خاص را به همراه دارد که مجموعه و طیف بزرگی از ولتاژها را به صورت اتوماتیک می توان روی آن ها انتخاب کرد و همین امر باعث می شود تا از ژنراتور STAMFORD بتوان برای محصولات بسیار زیادی استفاده کرد و کارکرد منظم و دقیق آن ها را تضمین کرد.

علاوه بر موارد فوق، ژنراتورهای خود تحریک احتیاج به برخی ویژگی های خاص دارند. و استفاده از هرکدام از آن ها نیز ها قادر خواهد بود مزایای مختلفی را برای کار کردن با آن ژنراتور به همراه داشته باشد. در ادامه این متن به معرفی برخی از ویژگی های ژنراتور خود تحریک STAMFORD اشاره خواهیم کرد.

ویژگی های ژنراتور STAMFORD

وجود سیستم شانت (خود تحریک) از بخش ناچیزی از خروجی انرژی بخش اصلی استفاده می کند. تا نیروی کافی برای راه اندازی تنظیم کننده خودکار ولتاژ (AVR) را ارائه کند.

سیستم خود تحریک (شانت)

سیستم EBS یکی از ویژگی های ژنراتور STAMFORD است. ساخت این سیستم همانند راه اندازی سیستم خود تحریک دارد. که در بخش قبل توضیح داده شد. تنظیم کننده خودکار ولتاز (AVR) هر زمانی که نیاز باشد، سیستم EBS را فعال می کند.

سیستم EBS (سیستم افزایش تحریک)

در این روش، یک ژنراتور دائمی مگنت را در انتهای ژنراتور قرار می دهند. تا انرژی کافی برای تنظیم کننده ولتاژ ژنراتور (AVR) را تولید کند. این بخش یک جریان با ثبات و دائمی برای AVR آماده می کند. چراکه ایجاد جریان های ناهنجار ممکن است به ژنراتور آسیب برساند و مشکلاتی را برای سیستم خود تحریک ژنراتور ایجاد کند.

سیستم PMG (ژنراتور دائمی مگنت)

این سیستم از ایجاد تراکم و توده در داخل ژنراتور جلوگیری می کند. چراکه در داخل دستگاه ژنراتور STAMFORD ، همانند سایر ژنراتورها، تغییرات رطوبت و دمای هوا بسیار زیاد است.

ردیاب مقاومت دمایی (RTD)

قطعه RTD یک دستگاه با حالت جامد است که مقاومت در برابر حرارت را به صورت خطی و در تناسب با دمای دریافت شده افزایش می دهد. از این دستگاه برای شناسایی دما و تغییرات دمای داخل ژنراتور و مقایسه‌ی آن با میزان تحمل ژنراتور STAMFORD می توان استفاده کرد.

تنوع در قدرت

ژنراتور STAMFORD در مدل و با توان های مختلفی در بازار عرضه می شوند. در این میان مدل های مختلف این ژنراتور ممکن است توان بین 40 تا 250 kVA داشته باشند. از لحاظ تعداد فاز نیز مدل های مختلف ژنراتور STAMFORD بین 1 و 3 فاز با یکدیگر متفاوت هستند.

 

شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.