مشخصات فنی و میزان مصرف موتورهای الکتریکی

بررسی مشخصات فنی و میزان مصرف موتورهای الکتریکی

موتور برق دستگاهی است که بنزین و گازوئیل را به جریان الکتریکی تبدیل می کند و میزان مصرف موتور برق این محصول نسبت به بقیه دستگاه ها خیلی کمتر است، به همین دلیل باعث کاهش مصرف سوخت، انرژی و آلودگی می شود. این دستگاه بدلیل اینکه با گاز کار می کند بی خطر است و طول عمر بیشتری نسبت به موتور برق بنزینی دارد و جزو پر مصرف ترین دستگاه ها به شمار می رود.

 • انواع موتور برق
 • موتور تک فاز
 • موتور سه فاز

میزان مصرف موتور الکتریکی تک فاز

این مدل موتور دارای توان ۱.۶ کیلووات، دو عدد سیم مسی، یک عدد نول، وزن سبک و قابل حمل، یک عدد پورت خروجی، یک عدد کاور، تابلو هشدار دهنده، یک عدد فاز، ولتاژ خروجی ۸۲ آمپر و سیستم خنک کننده است. این دستگاه تک فاز دارای دو عدد سیم مسی بوده که خیلی سریع جریان الکتریکی را تولید و جابجا می کند، یعنی می تواند برق محل مورد نظر را تامین کند. البته این موتور به دلیل این ویژگی ها نسبت به موتور سه فاز گران قیمت تر هستند.

میزان مصرف موتور الکتریکی سه فاز

این مدل موتور دارای سه فاز، توان اضطراری ۸۰۰ وات و نهایت تا ۱۰ کیلووات، دو عدد سنسور اکسیژن، تابلو هشدار دهنده وضعیت، یک عدد نول، میزان صدا ۶۸ دسیبل، ولتاژ خروجی ۲۲۰ ولت و یک عدد سیم مسی است. این مدل دستگاه برای جریان های ۳۸۰ ولت به بالا مناسب بوده و قدرت بالایی نسبت به موتور تک فاز دارد؛ به همین دلیل اکثرا برای تامین برق کارخانه ها، دامداری ها، کارگاه ها، آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

محاسبه میزان مصرف موتور الکتریکی

محاسبه میزان مصرف سوخت هر دستگاه خیلی مهم است؛ بنابراین هنگام خرید دقت کنید که میزان مصرف سوخت آن کم باشد و باعث آلودگی هوا نشود. حتما هنگام خرید دفترچه دستگاه را مطالعه کنید تا بتوانید از اطلاعات نوشته شده در آن کمک بگیرید. اگر میزان بار مخزن موتور بیشتر از ۱۰ درصد باشد یعنی سوخت زیادی برای پر کردن باک دستگاه نیاز دارید و این مدل دستگاه به صرفه نیست ولی اگر میزان بار مصرفی کمتر از ۱۰ درصد باشد یعنی این دستگاه سوخت کمتری مصرف می کند و خیلی به صرفه است؛ در کل میزان مصرف هر دستگاه متفاوت است.

مشخصات فنی موتور الکتریکی

این دستگاه دارای یک عدد دسته، شاسی، موتور، باتری، ژنراتور، باک، گیج روغن، تابلو ATS، چرخ، کلید استارت اتوماتیک، توان نامی 1.6 کیلووات، قدرت موتور 1.6 اسب بخار، حجم موتور 350 میلی لیتر، ولتاژ خروجی 230 ولت، سیستم سوخت رسانی، یک عدد سیلندر، سیستم هندل، وزن 115 کیلوگرم، سیستم تعیین سرعت، سنسور موقعیت دریچه گاز، کنترل جرقه، سنسور جریان هوا، میکسر، شیر اصلی و شیر قطع و وصل گاز است. میزان مصرف موتور برق این دستگاه کم بوده و یک عدد کاور عایق صدا دارد که هیچ صدایی تولید نمی کند که باعث آزار و اذیت بقیه شود؛ به همین دلیل جزو محبوب ترین دستگاه ها به شمار می رود.

کابرد موتورهای الکتریکی

 • جهت تامین برق نیروگاه ها، ساختمان ها، برج ها، کارگاه ها، بانک ها
 • در مراکز امنیتی، سرورها، آزمایشگاه ها، بیمارستان ها، مصارف اورژانسی
 • برای انتقال برق به پمپ های آب، کفکش ها
 • برای فعالیت های تجاری، اجتماعی، مسکونی، اداری

نکات ایمنی در نصب موتور الکتریکی

 • در نصب دستگاه دفترچه آن را مطالعه کنید تا از میزان مصرف موتور برق آن مطلع شوید.
 • دستگاه را در جای خشک و بدون رطوبت نصب کنید.
 • به هیچ وجه در کنار دستگاه سیگار نکشید.
 • از دست زدن به بدنه موتور خودداری کنید.
 • وقتی درب مخزن باز است دستگاه را روشن نکنید.
 • حتما از کانوپی در نصب آن استفاده کنید چون بعد از مدتی منجر به از دست دادن شنوایی می شود.
 • خروجی های این دستگاه ممکن است خطرناک باشد پس دقت کنید که به اتاق سربسته وارد نشود.

سخن پایانی

کیفیت، برند و میزان مصرف موتور برق در هر دستگاه مهم است و باید هنگام خرید به این موضوع دقت کنید. این دستگاه دارای برند و کیفیت عالی می باشد و عملکرد سریع در تولید برق دارد؛ از طرفی بسیار مطمئن است، چون خورندگی کمتری دارد به همین دلیل به دستگاه آسیب کمتری می رسد و باعث افزایش طول عمر آن می شود بنابراین می توانید با خیال راحت این دستگاه را خریداری نمایید.

برق روان پاسارگاد را در اینستاگرام دنبال کنید

شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.