مزایا و کاربردهای دیزل ژنراتور سایلنت

بررسی مزایا و کاربردهای دیزل ژنراتور سایلنت

امروزه داشتن دیزل ژنراتور سایلنت مترادف با آرامش، ایمنی و اقتصاد است. و از آسیب‌ های ناشی از توقف ماشین‌آلات به دلیل قطع برق جلوگیری می‌کند. دستگاه‌ های امنیتی مانند دوربین ‌ها و گیت ‌ها را در حالت کارکرد کامل نگه می‌دارد و همچنین راهی برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی در زمان اوج مصرف است. با همه این مزایا، یک دستگاه بی صدا اضافه شده است. که هنگام روشن شدن، آرامش افراد را بر هم نمی زند. دیزل ژنراتورهای بی صدا در بازار مدرن هستند. و می توانند برای مدت طولانی بدون نوسانات ولتاژ کار کنند.

کاربرد دیزل ژنراتور سایلنت

ژنراتور یک قطعه مهم از تجهیزات در بسیاری از مکان‌ها است که از قطع برق رنج ببرد. برای حفظ جریان ثابت انرژی، در شرایط اضطراری، در محیط هایی مانند بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، صنایع، مراکز خرید و غیره استفاده می شود.

پس دیزل ژنراتور سایلنت به دلیل کارایی و ظرفیت عملیاتی بالا و سهولت نصب یکی از پرطرفدارترین مدل های موجود در بازار هستند. در محیط های کنترل شده، پایین نگه داشتن سطح سر و صدا یک ضرورت و امر ضروری است.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای اطمینان از رفاه بیماران و متخصصان مراقبت های بهداشتی، محدودیت حداکثر 40 دسی بل را برای مناطق داخلی بیمارستان ها توصیه می کند.

دیزل ژنراتور سایلنت برای برآورده کردن این محدودیت‌های صوتی طراحی شده است. که در فضای باز نصب می‌شود. بنابراین سطوح نویز در داخل تأسیسات تقریباً نامحسوس است. علاوه بر بیمارستان ها، دیزل ژنراتور های سایلنت یک انتخاب عالی برای کلینیک ها و دیگر موسساتی که به صوت نیاز ندارند، مناسب است.

مزایای این نوع ژنراتور چیست؟

علاوه بر انتشار نویز کمتر، دیزل ژنراتور سایلنت، مزایای دیگری را برای کسانی که آن را خریداری می کنند. به ارمغان می آورد. پوشش آن انعطاف پذیری بیشتری را برای محل نصب فراهم می کند. زیرا از تجهیزات در برابر تشعشعات خورشیدی، باران و بادهای شدید محافظت می کند. بنابراین نیازی به ساخت اتاق خاصی برای نگهداری تجهیزات نیست. این ژنراتور نیز به دلیل داشتن لایه محافظ از دوام بیشتری برخوردار است. کابین آکوستیک همچنان قابل سفارشی سازی است، زیرا برای مطابقت با ویژگی ها و اندازه های هر نوع ژنراتور توسعه یافته است.

عملکرد دیزل ژنراتور سایلنت

یک دیزل ژنراتور سایلنت مانند یک ژنراتور معمولی کار می کند. تفاوت این است. که این مدل توسط یک ساختار فلزی پوشانده شده است. و یک قطعه که صدای تولید شده توسط موتور را کاهش می دهد.

ویژگی این نوع ژنراتور

  • ایمنی در برابر آب و هوا: مانند آفتاب زیاد، باران، باد و غیره.
  • عمر تجهیزات را افزایش می دهد: کابین از ژنراتور در برابر اثرات خورنده محافظت می کند. و در نتیجه به افزایش دوام آن کمک می کند.
  • قابل تنظیم: این نوع ژنراتور با توجه به مشخصات هر یک از تجهیزات توسعه یافته است.

نحوه نگهداری از دیزل ژنراتور سایلنت

برای این که این نوع ژنراتورها، انرژی لازم را تامین کنند و در مواقع نیاز شدید مانند قطع برق نیز از کار بیفتند. باید تحت تعمیر و نگهداری قرار گیرند تا ارزیابی شود. که آیا همه چیز به درستی کار می کند یا چیزی نیاز به تعمیر دارد قبل از اینکه مشکلی ایجاد شود. بنابراین لازم است که این تجهیزات ارزیابی های مستمری در مورد عملکرد خود داشته باشند. هر یک از انواع ژنراتورها مانند دیزل ژنراتور سایلنت، نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. بنابراین، ارزیابی یک متخصص آموزش دیده. که به طور کامل قادر به رفع تمام نیازها، چه برای تعمیرات و چه اقدامات پیشگیرانه باشد، برای تکمیل فرآیند به بهترین شکل ضروری است.

شایان ذکر است این فرآیند نه تنها تضمین می کند که ژنراتور در مواقع نیاز به درستی کار می کند. بلکه عمر مفید بسیار بیشتری را برای لوازم خانگی بدون نیاز به تعویض تضمین می کند. استفاده روزافزون از دیزل ژنراتور سایلنت، هم برای ایمنی ساختمان و هم برای راحتی کاربران، تولیدکنندگان بیشتری را وارد بازار کرده و هزینه نصب و راه اندازی این ژنراتورها را کاهش می دهد.

برق روان پاسارگاد را در اینستاگرام دنبال کنید

شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.