مزایای ژنراتور گازسوز در سیستم های ماینینگ

مزایای ژنراتور گازسوز در سیستم های ماینینگ

اکنون با توجه به همه مزایایی که در بالا ذکر شد این نکته را میخواهیم بدانیم که این دستگاه چه فوایدی در ماینینگ دارد. با توجه به این که در حال حاضر، مهیا کردن برق مصرفی برای ماینرها دشوار شده است و از طرفی هزینه برق ماینینگ بسیار بالاست، این مسئله یعنی تأمین برق مصرفی و هزینه برق ماینینگ به یکی از دغدغه ها و نگرانی های فعالان در حوزه ماینینگ تبدیل شده است.

یکی از مشکلات دیگری که در زمینه ی برق برای ماینینگ ها وجود دارد هزینه آن است زیرا تعرفه برق برای ماین کردن به صورت صادراتی محاسبه می شود که اصلاً برایشان به صرفه نیست و لذا از نظر تجاری هزینه برق ماینینگ گران تر تمام می شود.

دلیل اصلی آن این است که اگر هزینه مصرف برق به صورت صادراتی در نظر گرفته شود با احتساب آن، میزان سود دهی ماینرها به مراتب کاهش می یابد و در شرایطی هم ممکن است که زیان انجام این کار بیشتر از سوددهی آن باشد.

پس تا به این جای کار به این نتیجه رسیدیم که باید شرایطی برای ماینرها فراهم بشود. که به متضرر شدن آن‌ها منتهی نشود و سودهی آن‌ها را تضمین بکند. با توجه به این که موتورهای دیزلی برای کاربردهای اضطراری مناسب هستند و مصارف دائمی و 24 ساعتی را پشتیبانی نمی کنند، استفاده از ژنراتورهای گازی به جای نوع بنزینی و دیزلی آن گزینه مناسبی برای حل مشکل هزینه برق ماینینگ است.

با توجه به این که ماینرها دستگاههای پر مصرفی هستند و مهم‌ترین نکته در مورد آن‌ها، مصرف بالایشان است استفاده از نوع گازسوز شرایط بهینه تری را برایشان فراهم می کند.

بیشتر بخوانید : ژنراتور دائم کار برای ماینر یا ماینینگ

مزایای ژنراتور گازسوز در سیستم های ماینینگ

ژنراتورهایی که برای دستگاه‌های پرمصرف صنعتی مانند ماینرها استفاده می شود. و البته با سوخت گاز کار می کند، از یک موتور گازسوز و ژنراتور ساخته می شود که این قابلیت را دارد .که از نیروی تولید شده توسط گاز برای چرخاندن ژنراتور و متعاقباً تولید برق مصرفی استفاده می کند.

ژنراتورهای گازی که در ماینرها استفاده می شود بر دو نوع هستند:

1. توربین های گازی 2. موتورهای رفت و برگشتی توربین های گازی از اجزایی مثل پره و کمپرسور و … ساخته شده که با برخورد گاز داغ خارج شده از کمپرسور به پره های آن، توربین به چرخش در می آید و پس از آن با چرخش شفت ژنراتور، برق تولید می شود که این توربین ها نسبت به موتورهای رفت و برگشتی راندمان پایین تری دارند و برای تولید مقداری برق گاز بیشتری نسبت به موتورهای رفت و برگشتی مصرف می کنند.

حال در مورد موتورهای گازی مطالبی را بیان می کنیم. این موتورها با حرکت رفت و برگشتی پیستون و تبدیل ان به حرکت چرخشی میل لنگ شفت ژنراتور، آن را می چرخانند و به این وسیله برق تولید می کنند.

با توجه به مطلبی که در زمینه بازده آنها نسبت به توربین های گازی در متن بالا ذکر شد. و مصرف کمتر گاز، در بین نیروگاه ها محبوبیت بیشتری دارد. و با ظرفیت های مختلف از 100 کیلو وات تا 12 مگاوات تولید شده است که شرکت های بزرگی نیز عهده دار ساخت آن بوده اند.

از دیگر مزایای این موتورهای گازی این است که علاوه بر بازدهی بالاتر نسبت به توربین، قیمت کمتری هم دارند و هزینه پایین تری در بهره برداری و کاربرد دارند در نتیجه هزینه برق ماینینگ کاهش پیدا می کند.

مطالعه بیشتر: تفاوت بین اینورتر و یو پی اس

شرکت های تولید کننده آن کاترپیلار ، دویتس، ین باخر ، MTU ، MWM و … هستند. که به طور متوسط ،مصرف گاز آنها 250 متر مکعب در ساعت است و متوسط بازده آن‌ها 42 درصد است.

فشار گاز ورودی که این دستگاهها پذیرای ان هستند.در محدوده 10 تا 35 کیلو پاسکال است که از فشار گاز شهری کمتر است. و بنابراین برای رسیدن به آن، به ردیوسر احتیاج داریم.

با توجه به مطالبی که در بالا عنوان شد یکی از دستگاهها و ابزارهایی که هزینه برق ماینینگ را کاهش و فعالیت ماینینگ ها را به صرفه تر می کند. و سودهی آن‌ها را بیشتر می کند، ژنراتور است. و این وسیله اگر از نوع گازسوز باشد که بسیار بهینه‌تر است. و کار را به‌مراتب آسان‌تر و با راندمان بالاتری انجام می‌دهد. که رفته‌رفته در بین فعالان در این زمینه جای خود را باز می‌کند و استقبال خوبی از آن می‌شود.

 


برق روان پاسارگاد را در اینستاگرام دنبال کنید

شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.