روش های کم کردن صدای ژنراتورها

روش های کم کردن صدای ژنراتورها

کاورهای صداگیر یک مزیت اضافی و اختیاری برای ژنراتور ها است. که در صورت سفارش شما بر روی دستگاه نصب می‌شود .کاور های صداگیر شبیه به بدنه خودرو عمل می‌کند و باعث حفاظت از دستگاه شما در برابر ضربه ، گرد و خاک ، رعایت موارد ایمنی ، صحیح و سالم ماندن و البته مهم ترین مزیت آن کم صدا کردن ژنراتور شما است.

چرا کاور های صداگیر

در گذشته که کاور صداگیر وجود نداشت گاهی اوقات برای فرار از سر و صدای دستگاه مجبور بودند. تا دستگاه را یا خیلی دور بگذارن که باعث کابل کشی طولانی و پر هزینه میشد. یا مجبور به درست کردن فضایی ساختمانی برای قرار دادن ژنراتور در آن میشدند که هر دو آن ها ایده خوبی نیستند. اما پس از آن کانوپی کم صدا وارد عرصه شد. کمک بسیار بزرگی در زمینه تولید ژنراتور کم صدا ، حفاظت از دیزل ژنراتور و همچنین زیبایی دستگاه ایجاد کرد.

روش های کم کردن صدای ژنراتورها

مزیت های کاور برای تولید ژنراتور کم صدا

کاور های صداگیر برای ایمنی گام های مهمی را برداشته اند. مثلا در گذشته مخزن این کاور ها بصورت عادی تولید میشد و میشود. اما در بعضی از کشور های پیشرفته جهان مخزن باید حتما ضد انفجار تعبیه شود تا از لحاظ ایمنی در ساطح بالایی قرار داشته باشد.

یکی دیگر از مواردی که در سال های اخیر در ساخت کاور های صداگیر مد نظر میباشد. این است که هنگامی که درب های آن بسته میشود. باید تمامی درزهای آن بصورت پلمب عمل کنند. این به آن دلیل است که اگر روغن نشت کرد به هیچ عنوان به خارج از کانوپی راه پیدا نکند یا همچنین نشتی سوخت و حتی این عمل باعث شود تا هیچ گونه گرد و خاکی وارد محوطه کار دستگاه نشود.

آخرین تغییری که مهندسان طراحی در کاور های صداگیر ایجاد کردن مربوط به تولید کانوپی های سوپر کم صدا است. مهندسان با استفاده از طراحی خاص سازه و آلیاژی که استفاده میکنند توانستند فضایی را تولید کنند تا کمترین صدا به خارج راه یابد ! البته استفاده از فوم های بسیار پیشرفته را نباید فراموش کرد زیرا این فوم های پیشرفته فشردگی و طراحی خاصی دارند تا امواج صدا را جذب کرده و مانع از انتشار آن شوند.

 


شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

صفحه اینستاگرام برق روان پاسارگاد 

روی نقشه بیاید


بیشتر بخوانید :

روش های متدال توليد پراكنده برق

تولید پراكنده بوسیله مولدهای (DG)

مدل‌سازی سیستم تولید همزمان برق و حرارت

بررسی مزایا و معایب نیروگاه های دیزلی