روشهاي توليد DG

روشهاي توليد DG چگونه است؟

روشهاي توليد DG : در دنياي امروز و با توجه به پيشرفتهاي صورت گرفته تأمين كننده هاي انرژي و مصرف كنندگان مي‌توانند رنج گسترده اي از روشهاي توليد انرژي را برگزينند. از اين ميان گزينش روشهاي مختلف رايج مي‌تواند كاربردهاي زيادي از جمله تامين گرما و سرما را نيز در بر داشته و مزايايي را فراهم سازند. ساير روشها براي استفاده در حالت اضطرار گزينه مناسبي به نظر مي رسند. (مانند Microwind، Microhydro)

تاكنون جهت توليد انرژي كه آنرا توليد غير متمركز مي‌ناميم چند روش در دنيا بكار گرفته شده يا مي شود كه عبارت هستند از:

موتور احتراقي رفت و برگشتي

با توان ماكزيمم 10MW و در حجم و اندازه هاي متوسط و بزرگ كه كاربردهاي فراواني را داراست. از جمله استفاده در خودروها، كاميونها و مصارف خانگي مي‌باشند. سوخت مصرفي اين نوع مولدها گاز يا گازوئيل ميباشد. اين نوع مولدها بصورت CHP قابل استفاده هستند. اما با توجه به مسايل محيط زيست در حال حاضر سوخت گاز اولويت دارد.

روشهاي توليد DG | بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

 توربين احتراقي

با قابليت توليد 1-30MW برق و استفاده بصورت CHP در حالت حداقل توان 5MW توليدي و تعميرات كم و استفاده براي توليد بخار در صورت امكان مي باشند. اين دسته از مولدهاي را جزء مولدهاي كوچك DG محسوب نمي كنيم اما چون قابليت نصب به شبكه را دارند از آنها در اين مبحث ياد شده است.

ميكروتوربين

ميكروتوربين ها يا ميكرو ژنراتورها در واقع همان Combustion Turbine هستند كه بسيار كوچكترند. توان خروجي آنها در رنج 30kw-220kw مي باشد و سرعت شفت آن حدود 100 000RPM است. تعميرات كم و ضريب اطمينان بالا، به‌ همراه راندمان مناسب در حالت استفاده بصورت [1]CHP يا BCHP [2] از مزاياي آنهاست.

سلول سوختي

اين مولدها نوعي باتري الكتريكي محسوب مي شوند كه توان را از انرژي شيميايي سوخت دريافت ميكند اين نوع مولدها بيشترين ميران راندمان توليد الكتريكي (حدود 50%) را دارند ولي بدليل قيمت بالاي آنها هنوز بعنوان يك محصول تجاري در بازار عرضه نشده اند. سازندگان اين نوع سيستم ها اميدوارند كه در سال 2003 اين محصولات را با قيمت تجاري مناسب عرضه نمايند.

سلول خورشيدي

در اين روش با استفاده از تابش خورشيد انرژي برق توليد مي شود. با توجه به ميزان مصرف و فضاي مورد نياز و شرايط محيطي محل از اين مولدها استفاده مي گردد.

 


شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

روی نقشه بیاید


بیشتر بخوانید :

مزایای ژنراتورهای گاز سوز

ژنراتور گازی چیست و چگونه کار می‌کند ؟

اجزای موتور برق گاز سوز

نحوه انتخاب باتری شارژر دیزل ژنراتور