دلایل اتکای صنعت معدن به دیزل ژنراتور

دلایل اتکای صنعت معدن به دیزل ژنراتور

دلیل این متکی بودن این است که برای اجرای درست و روان عملیات‌ها، لازم است تا نیروی مورد نیاز تأمین گردد. ماشین آلات سنگین و دستگاه‌های بسیاری در معدن مورد استفاده قرار می‌گیرند که برای کار کردن خود به برق نیاز دارند. در نتیجه ژنراتورهای دیزلی این امکان را برای این دستگاه‌ها فراهم می‌کنند.

مزایای استفاده از دیزل ژنراتور برای معادن

ژنراتورهای دیزلی قادر به تأمین برق بسیاری از تجهیزات از جمله مته‌ها، ماشین‌های شاتل، لودر، بیل مکانیکی و … هستند که این تجهیزات در معادن که جریان برق در دسترسی ندارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
استفاده کردن از این نوع ژنراتورها تغییرات بسیار مؤثری را برای این مصارف به همراه دارد. در ادامه شما را با مزایای ژنراتورهای دیزلی آشنا می‌کنیم:

استفاده از سوختی ایمن و مطمئن

دیزل ژنراتورها از سوخت دیزل استفاده می‌کنند که به نسبت دیگر انواع سوخت خطر کمتری داشته و در نهایت ایمن‌تر هستند. سوخت دیزل به دلیل داشتن نسبت چگالی انرژی به حجم بالا به طور گسترده‌ای شناخته شده است. همچنین پایدار بوده و نرخ مصرف بسیار کارآمدی را ارائه می‌دهد. به طور معمول، یک دیزل ژنراتور فقط نیمی از سوخت یک ژنراتور گاز طبیعی را می‌سوزاند، در حالی که همان خروجی را ارائه می‌دهد.

داشتن قدرت بالا

این دستگاه‌ها با داشتن نوسان کمتر، اما قادر به تأمین نیروی مورد نیاز برای جابه‌جایی تا 300 تن ماده می‌باشند.

داشتن دوام بالا

ژنراتورهای دیزلی بسیار بادوام و مطمئن بوده و باعث می‌شود تا عملیات بدون وقفه به طور کارآمدی انجام گردد. به طور کلی در مقایسه با همتایان گاز طبیعی، ژنراتورهای دیزلی نیاز به تعمیر و نگهداری مداوم و سرویس بسیار کمتری دارند. همچنین خرابی‌ها کمتر رایج هستند که به معنای زمان کار بیشتر می‌باشد.
لازم به ذکر است که قطع برق می‌تواند فاجعه بزرگی برای صنعت و معدن به دنبال داشته باشد و از نظر درآمدی نیز ضررهای زیادی را ایجاد کند. پس همواره لازم است تا از یک منبع با اطمینان برق مورد نیاز برای این‌گونه مصارف تأمین گردد.

برق روان پاسارگاد را در اینستاگرام دنبال کنید

شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.