جدید ترین و جالب ترین روش های تولید برق

جدید ترین و جالب ترین روش های تولید برق

 

تولید برق با زباله ها

در این روش زباله های خشک به توده های فشرده تبدیل می شوند و مقداری حرارت داده می شوند. با این کار گاز های ترکیبی مانند پروپان از آن ها تولید می شوند. زباله های تر نیز برای تولید گاز اتانول تخمیر می شوند. سپس اتانول و گازهای ترکیبی برای تولید سوخت مورد نیاز ژنراتور با یکدیگر ترکیب می شوند. زباله هایی که در این پایگاه ها برای تولید برق مورد استفاده قرار می گیرند، فقط ۱/۳۰ از زباله های تولید شده است.

تولید برق با فوتبال

تصور کنید که می توانید از برق تولید شده در یک بازی فوتبال برای روشن کردن لامپ اتاق خود استفاده کنید. یکی از دانشجویان دوره کارشناسی هاروارد به دنبال راهی برای استفاده از محبوبترین بازی دنیا، فوتبال می گشت. او می خواست با این کار زندگی مردمان کشورهای در حال توسعه را بهبود ببخشد. با نیم ساعت بازی فوتبال می تواند ۳ ساعت یک لامپ LED را روشن نگه دارد.

 ایجاد برق با دوچرخه

یک دوچرخه سوار حرفه ای می تواند تا ۴۰۰ وات برق را با یک ساعت رکاب زنی تولید کند. این روش حس خوبی نیز به شما می دهد. علاوه براینکه با دوچرخه سواری سلامت خود را حفظ می کنید، می توانید نتیجه آن را نیز با تولید برق مشاهده کنید. هتلی در دانمارک برای تولید برق به هر مهمانی که ۱۵ دقیقه رکاب زنی کند، یک کوپن غذای رایگان می دهد.

 تولید برق با دست اندازها

در جنوب غربی انگلستان دست اندازهایی نصب شده اند که با عبور خودرو از روی آن ها، برق تولید می کنند. برق تولید شده از این طریق برای چراغ های راهنمایی و زیرساخت های شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید برق با ادرار انسان

تولید برق از ادرار کمی عجیب است اما حقیقت دارد. یک دانشجوی آفریقایی دستگاهی ساخته است که می تواند هیدروژن موجود در ادرار انسان را خارج کند. این دستگاه می تواند به ازای هر لیتر ادرار، ۶ ساعت برق تولید کند. این روش برای تولید برق در شرایط اضطراری یا کمبود برق مناسب است. البته نمونه اولیه این دستگاه با مشکلاتی روبرو بود. از جمله اینکه سلول های این دستگاه برای شروع به کار خود به برق نیاز دارند. مشکل دیگر، سوخت اصلی این دستگاه است. هیدروژن گاز فراری است و این موضوع مسئله مهمی در رابطه با این روش است.
شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.