تولید برق از رنگ سیاه

تولید برق از رنگ سیاه

قرن‌هاست که کاربرد رنگ‌ها تنها به تغیر ظاهر اجسام و اشیاء محدود شده است، اما ظاهراً دانشمندان به دنبال تغییرات ساختاری در کاربرد رنگ هستند؛ برای نمونه در حال حاضر رنگ‌هایی تولید شده‌اند که قادر به جذب بوی بد محیط می‌باشند. اما این پایان راه نیست و محققان انگلیسی به دنبال تولید الکتریسیته از رنگ‌ها هستند. در اینجا مطلبی راجب به تولید برق از رنگ سیاه میخانیم.

این رنگ غیر سمی جدید که Bare Paint نام دارد،

به راحتی در دمای اتاق خشک می‌شود و هیچ خطری برای استفاده کننده نخواهد داشت. محققان کالج سلطنتی هنر انگلیس معتقدند که کاربردهای این رنگ بسیار زیاد خواهد بود و از نقاشی‌های هنرمندانه تا کاربری‌های عملی و علمی را شامل می‌شود. از آنجا که این رنگ قادر به تولید برق است، هیچ بعید نیست در آینده با بیلبوردهای تبلیغاتی سخنگو مواجه شویم!

این رنگ با لایه‌ی 50 میکرونی که دارد، می‌تواند مقاومت سطحی 55 اهم بر سطح را داشته باشد. از طرف دیگر این رنگ مبتنی بر آب است اما پس از خشک شدن به صورت ضدآب درنمی‌آید؛ که مزیتی برای این رنگ به شمار می‌رود و می‌توان با استفاده از رنگ‌های ضد آب یا لاک الکل آن را اعمال کرد. گفتنی است Bare Paint در حال حاضر تنها به رنگ مشکی ارائه می‌شود.

مخترع این رنگ معتقد است:

عموماً ابزارهای کاربردی را به دو دسته‌ی تأمین کننده‌ی انرژی یا مصرف کننده تقسیم می‌کنیم. رنگی که ما ساخته‌ایم می‌تواند به عنوان ابزاری برای سنجش میزان پتانسیل الکتریکی به کار آید و به عنوان یک حسگر خازنی یا مداری بزرگ‌تر با میکرو کنترلرها نیز مرتبط گردد. این رنگ می‌تواند در آینده برای تأمین انرژی لامپ‌های LED یا اسپیکرهای کوچک به کار گرفته شود. جالب‌ترین قسمت زمانی است که این رنگ‌ را با ابزارهای نوین ترکیب خواهیم کرد.

نظر شما در مورد این اختراع جدید و در عین حال جالب چیست؟ آیا می‌توان امیدوار بود که در آینده‌ای نزدیک از این نوع رنگ‌ها به عنوان مولد الکتریسیته استفاده شود؟

 


شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

روی نقشه بیاید


بیشتر بخوانید :

مزایای ژنراتورهای گاز سوز

ژنراتور گازی چیست و چگونه کار می‌کند ؟

اجزای موتور برق گاز سوز

نحوه انتخاب باتری شارژر دیزل ژنراتور

روشهاي توليد DG