تفاوت بین اینورتر و یو پی اس

تفاوت بین اینورتر و یو پی اس

اینورتر چیست؟

اینورتر یا اینورتر قدرت، یک دستگاه الکترونیکی قدرت است که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل می‌کند. می توان از آن به عنوان یک دستگاه مستقل که قادر به دریافت برق از منابع DC مانند انرژی خورشیدی و باتری و تبدیل آن به منبع AC استفاده می شود، یا یک اینورتر تعاملی کاربردی که بخشی از یک مدار بزرگتر مانند واحد منبع تغذیه یا یو پی اس است. . اینورتر برق تولید یا ذخیره نمی کند، اما می توان آن را به منابع تغذیه، معمولاً باتری ها، برای پشتیبانی از منابع تغذیه متصل کرد.

یو پی اس چیست؟

یو پی اس به منبع تغذیه بدون وقفه اشاره دارد. UPS یک دستگاه سخت افزاری است که منبع تغذیه پشتیبان را در صورت قطع برق منبع تغذیه اولیه یا افت قابل توجه برق فراهم می کند. یک سیستم یو پی اس شامل تعدادی مولفه است. برای یک سیستم UPS پایه، شامل باتری، شارژر باتری، اینورتر و سوئیچ انتقال است. در این سیستم پایه یو پی اس، از اینورتر به عنوان وسیله ای برای تبدیل DC به AC استفاده می شود، زیرا برق از باتری از جریان DC استفاده می کند، اما باید به شکل AC توزیع شود.

اینورترها از نظر زمان تعویض طولانی و عدم حفاظت از بار دارای اشکالات عمده ای هستند. اگرچه اینورتر می‌تواند به عنوان منبع تغذیه پشتیبان نیز در هنگام ترکیب با یک سیستم ذخیره‌سازی انرژی استفاده شود، در حالی که به دلیل مدار پیچیده تر و با توجه به اجزا و عملکردهای اضافی، یو پی اس به طور کلی گرانتر از اینورتر است.

تفاوت بین اینورتر و یو پی اس

آیا باید یک یو پی اس انتخاب کنم یا یک اینورتر؟

از آنجایی که هم یو پی اس و هم اینورتر امتیازات خود را دارند، چگونه بین آنها یکی را انتخاب کنیم؟ شاید پس از بررسی نمودار مقایسه اختلاف UPS و اینورتر در بالا، پاسخ های خود را دریافت کرده باشید. عواملی مانند هزینه ها، نیاز برق و حفاظت و غیره برای محصول در نظر گرفته می شود. برای ساده‌تر کردن، همه چیز به نیازهای پشتیبان شما برمی‌گردد و مهم‌ترین چیزی که باید در نظر گرفته شود تأخیر طولانی در منبع تغذیه است.

کدام یک را برای خانه/کسب و کار خود انتخاب کنم

اگر هیچ یک از آنها را مستقر نکرده اید، این بخش برای شما مناسب است. برای برنامه های تجاری و سازمانی بزرگ که دارای الزامات بالایی از نظر قابلیت اطمینان سیستم قدرت هستند. بدون شک باید دستگاه را با حداقل تاخیر انتخاب کنید—UPS برای اطمینان از امنیت داده ها و سود. برای مصارف خانگی، اگر نمی‌خواهید برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها از اینورتر به عنوان UPS استفاده شود. پاسخ می‌تواند این باشد: همه چیز بستگی دارد. اگر از اینورترها برای وسایل برقی خانگی استفاده کنید که عملکرد آنها تحت تأثیر زمان طولانی سوئیچینگ قرار نگیرد. امکان پذیر است. به عنوان مثال، برای اکثر وسایل برقی خانگی مانند لامپ و تلویزیون، تاخیر قابل تحمل است. با این حال، برای آن دسته از دستگاه‌های حیاتی مانند رایانه‌ها، توصیه می‌شود در صورت از دست دادن اطلاعات، به جای آن از UPS استفاده کنید.