تبدیل بدن به باتری

تبدیل بدن به باتری

ضربان سازها، پمپ های دارورسانی، Fitbits و سایر دستگاه های پوشیدنی به زودی می توانند با نوع جدیدی از انرژی تجدیدپذیر کار کنند: شما. یک ابزار پوشیدنی کوچک جدید به نام ژنراتور ترموالکتریک (TEG) مستقیماً گرمای بدن شما را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. TEG ها از تفاوت دما استفاده می کنند – مانند دمای بدن شما در مقابل هوای اطراف – تا انرژی را به برق تبدیل کنند. برای برقراری تعادل، گرما به طور خودکار به مکان‌های خنک‌تر پراکنده می‌شود و TEGها جریان الکتریکی تولید شده در هنگام حرکت ذرات پر انرژی از گرم به سرد در طول یک تراشه را مهار می‌کنند.

این راحت است، زیرا گرمای بدن منبع بسیار پایداری است. برای حفظ دمای ثابت در حدود 98.6 درجه فارنهایت، بدن شما باید تعادل محکمی بین افزایش گرما و از دست دادن گرما تنظیم کند. و از آنجایی که بدن شما واقعاً کارآمد نیست، تقریباً 75 درصد از انرژی را که از طریق گرما تولید می کند از دست می دهید.

“اگر بدن شما می تواند همان کار باتری ساعت را انجام دهد، این یک پیروزی برای محیط زیست است.”

تبدیل بدن به باتری

بیشتر بخوانید : تعداد قطب و مسیر در رله کنترل جریان

در حالی که بخشی از گجت که پوست شما را لمس می کند. گرمای شما را به انرژی برق تبدیل می کند، این ابزار پوشیدنی از سمت سرد خود در برابر اشعه های خورشید با یک لایه انتخابی طول موج محافظت می کند. تا اختلاف دما را حفظ کند. اما موفقیت این گجت به‌عنوان یک ابزار پوشیدنی به انعطاف‌پذیری بسیار زیاد و ویژگی‌های خود ترمیمی آن مربوط می‌شود. که به آن اجازه می‌دهد تا با بدن شما خم شود و از آسیب دیدن به عقب برگردد. یک ماده ویژه تعبیه شده در داخل گجت با آب بندی مجدد شکستگی ها در سطح میکرو، خود را از بریدگی ها التیام می بخشد.

انعطاف پذیر است زیرا هر جزء به نوبه خود انعطاف پذیر است. مانند ساخت مدار الاستیک بر روی یک کش لاستیکی با استفاده از سیم های قابل کشش. Ronggui Yang، استاد مهندسی انرژی و نیرو در دانشگاه علم و فناوری Huazhong که در این مطالعه شرکت داشت. می‌گوید که این طراحی نسبت به طرح‌های قبلی ژنراتورهای ترموالکتریک پوشیدنی سخت ترو بسیار بهبود یافته است.