برق اضطراری چیست؟

برق اضطراری چیست؟

در این مقاله میخواهیم به مبحث اهمیت وجود برق و همچنین برق اظطراری توسط دستگاههایی مانند UPS و دیزل ژنراتور بپردازیم. همانطور که میدانید وجود برق در ارگانها وسازمانهایی مانند بانک و بیمارستانها و مراکز مخابراتی و امنیتی و…بسیار واجب میباشد.جهت جبران این بی برقی از یو پی اس (UPS) و دیزل ژنراتور و گاها موتور برق استفاده میگردد. در بعضی مواقع با توجه به اهمیت موضوع هم از دیزل ژنراتور و هم از یو پی اس (UPS) و برق اضطراری استفاده میگردد.

مکانیزم عمل یو پی اس به این صورت میباشد. که توسط تعدادی از باطری ها با توجه به میزان مصرف در زمان بی برقی هنگامی که یو پی اس بین برق شهر و مصرف قرار گرفته در صورت نبودن برق شهر برق آن مکان یا مصرف کننده های مورد نظر از این باطری هایی که در دستگاه یو پی اس وجود دارد تغذیه میگردد در این صورت بی برقی اصلا حس نمیشود به این نوع یو پی اس آنلاین میگویند.از معایب دستگاه یو پی اس میتوان به قیمت بالای آن در توانهای بالا اشاره کرد.

روش های کم کردن صدای ژنراتورها

حال در مورد دیزل ژنراتور و مزایا و معایب آن و همچنین مکانزیم عمل میپردازیم. در زمان بی برقی که توسط یک برد کنترلر که روی تابلوی امرجنسی دیزل ژنراتور قرار میگیرد بی برقی حس شده و فرمان استارت موتور داده میشود. وبعد از روشن شدن موتور و رسیدن دورموتور به مقدار مناسب و رسیدن برق ژنراتور به فرکانس 50 هرتز و ولتاژ 380 ولت فرمان وصل به برق شهر داده میشود. از مزایای دیزل ژنراتور برای استفاده جهت برق اظطراری قیمت مناسب به خصوص در توانهای بالا و از معایب ژنراتور های دیزلی و بنزینی و گاز سوز جهت برق اظطراری این است. که بهبه صورت انلاین و بی وقفه برق وارد مدار نمیگردد. و معمولا پس از حدود 7 الی 20 ثانیه برق وارد مدار شده. که این مورددر بعضی از مکانها به عنوان یک ضعف تلقی میگردد.

برق روان پاسارگاد را در اینستاگرام دنبال کنید

شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.