بررسی ژنراتور گازسوز

بررسی ژنراتور گازسوز

ژنراتورهای گاز طبیعی ابزاری کارآمد برای تولید برق است. می توان از آن برای فراهم کردن سوخت ژنراتورهای قابل حمل و اضطراری استفاده کرد.و گاز طبیعی به عنوان یکی از ارزان ترین و مناسب ترین اشکال سوخت در میان خانواده سوخت های فسیلی برای نیرو دادن به ژنراتورها شناخته می شود.

از نظر قیمت، زغال سنگ تنها سوختی است که از آن ارزان تر است.یکی از بزرگترین معایب استفاده از زغال سنگ این است که منبعی کثیف برای سوخت می باشد.

گاز طبیعی عموماً به وسیله حفاری بدست می آید، همان فرایندی که برای نفت انجام می شود.گاز طبیعی به شکل مایع به مراکز نگهداری مختلف منتقل می شود و در آن ها به حالت گاز تبدیل می شود.پس از آن، از طریق خطوط لوله در دسترس قرار گرفته و می توان آن را در سیلندرهایی نیز خریداری کرد.

ژنراتور گاز طبیعی تقریباً مشابه با دیگر ژنراتورها کار می کند.

معمولاً تنها تفاوت میان ژنراتورها، سوختی است که برای تامین انرژی در آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.در این مورد، منبع سوختی که برای راه اندازی ژنراتور مورد استفاده قرار می گیرد گاز طبیعی است.این نوع از ژنراتورها معمولاً در مناطق شهری بزرگی مورد استفاده قرار می گیرند که منبع سوخت از طریق یک سیستم انتقال لوله در دسترس است.

بررسی ژنراتور گازسوز

مزایای استفاده از گاز طبیعی

مطلوب ترین کاربرد گاز طبیعی به عنوان سوخت، این است که منبع انرژی پاک تر، و ارزان تری از دیگر سوخت های فسیلی بوده و کارایی بالایی دارد.
با مقایسه گاز طبیعی با نفت و زغال سنگ، میزان گوگرد، نیتروژن، و دی کسید کربن (یک گاز گلخانه ای) به میزان قابل توجهی در آن پایین تر است.که این امر موجب می شود تا گاز طبیعی یکی از تمیزترین منابع سوخت های فسیلی باشد. گاز طبیعی بوی زیادی که برای ژنراتورهای با سوخت های دیزلی و نفت مرسوم است را ایجاد نمی کند.

ژنراتورهای گاز طبیعی در صورت استفاده برای تامین برق خانه ها، در زمینه کاهش هزینه ها موثر بوده. زیرا برقی که از سوی شرکت های آب و برق تامین می شود گران تر خواهند بود. جدا از ارزان تر بودن و آلودگی کمتر حاصل از گاز طبیعی، گاز طبیعی همچنین در شهرهای بزرگ کاربردی تر است زیرا به صورت مستقیم از طریق خطوط لوله زیرزمینی منتقل شده و به مکان هایی که مورد نیاز ارسال می شود. به همین دلیل، در زمان استفاده از ژنراتورهایی که با گاز طبیعی کار می کنند، نیازی به مخازن ذخیره نخواهد بود.

معایب استفاده از گاز طبیعی

یکی از مزایای آن می تواند به عنوان نقطه ضعفی برای آن نیز در نظر گرفته شود. به دلیل اینکه نیازی به ذخیره سازی گاز طبیعی نمی باشد. به دلیل اینکه عموماً از طریق خطوط لوله به محل استفاده منتقل می شود. در زمان وقوع فجایع و حوادث، ممکن است جریان گاز طبیعی به صورت موقتی قطع شود. فقدان سوخت برای راه اندازی تجهیزات در زمان قطعی برق و هنگامی که منابع مرسوم نیروی الکتریکی قطع شده اند. می تواند یک مشکل اساسی برای حفظ کسب و کارتان تا هنگامی وصل شدن برق باشد.
گاز طبیعی به راحتی منفجر شده و در صورت آسیب به خطوط لوله می‌تواند منجر به خطر آتش سوزی شود.

در مقایسه با دیزل ژنراتور، ژنراتورهای گاز طبیعی:

  • هزینه بیشتری برای راه اندازی دارند.
  • گازهای گلخانه ای بیشتری را در هوا آزاد می کنند.
  • همچنین گاز طبیعی یک منبع سوخت غیرقابل تجدید است.

 


شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

روی نقشه بیاید


بیشتر بخوانید :

سیستم های خنک کنندگی OFAF و OFWF و ODWF

بررسی انواع دیزل ژنراتور

توان و بازده در موتور دیزل

چگونه راندمان دیزل ژنراتور را افزایش دهیم؟

نقش باطری دیزل ژنراتور چیست؟