بررسی ژنراتور های پایه گاز سوز

بررسی ژنراتور های پایه گاز سوز

این دسته از موتور ژنراتورها دارای طول عمر بسیار طولانی می باشند.با توجه به اینکه این دسته از موتور ژنراتورها در زمان طراحی در کارخانه سازنده موتور به طور اساسی بر اساس سوخت گاز طراحی می گردند.

به این معنی که تغییراتی مانند، تغییر نسبت تراکم، مقاوم سازی بلوک سیلندر، سرسیلندر، تغییر در ساختار سیستم سوخت رسانی، سیستم جرقه، میل بادامک، سیستم خنک کاری، روغن کاری، جانمایی موتور، مخازن، کیت گازسوز و … به صورت اولیه و اصلی در هنگام تولید در کارخانه طراحی گردیده است.

در این نوع موتورها به دلیل تولید اولیه به صورت گازسوز مشکلات، افت توان، گشتاور، آلایندگی بالا، مشکل خنک کاری موتور و … تا حدود بسیار زیادی مرتفع گشته است.

بررسی ژنراتور های پایه گاز سوز

این دسته از موتور ژنراتورها دارای یک قابلیت دیگر به نام سی اچ پی یا سی سی اچ پی می باشند . بدان معنی که همزمان با تولید برق میتوان با بازیابی حرارت هایی که تلف می شود مثل اگزوز با ۴۰۰ درجه سانتی گراد و یا آبی که جداره سیلندر را خنک میسازد ، آب گرم و یا حتی بخار آب تولید نمود.

راندمان الکتریکال موتور ژنراتورها حدود ۴۰ درصد است. یعنی از گاز ورودی ۴۰ درصد آن به انرژی مفید تبدیل می شود که بسیار ارزشمند می باشد. در این دسته از مولدها سوخت توسط کاربراتور با هوا مخلوط و توسط شمع عمل جرقه زنی صورت می گیرد.

 


برق روان پاسارگاد را در اینستاگرام دنبال کنید

شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.