ایراداتی که منجر به قطعی برق می شود

ایراداتی که منجر به قطعی برق می شود

جریان غیر عادی برق:

این چیزی است که همه ما می دانیم. در خانه ما حداکثر توان الکتریکی منقبض را داریم. وقتی از این توان بیشتر شد، ولتاژ الکتریکی افزایش می یابد، فیوزها فعال می شوند، منبع تغذیه دیگر کافی نیست و قطع می شود. این زمانی اتفاق می‌افتد که همزمان تعداد بیشتری از وسایل برقی را به برق وصل می‌کنیم تا همه کارها را همزمان انجام دهیم، یا اگر وسایل برقی را با توان بالاتر روشن کنیم. ICP (سوئیچ کنترل برق) خاموش خواهد شد.

ایراد در دیگ های برقی:

اینها عیب های بسیار رایجی هستند که باعث می شوند سوئیچ دیفرانسیل در تابلو برق قطع شود و جریان برق قطع شود. یکی از رایج ترین عیب ها تماس آب با المنت گرمایشی است.

مشکلات کابل های توزیع:

این به دلیل خراب شدن یا قدیمی شدن کابل های شبکه است. این کابل ها برق را از محل تولید به نقاط مصرف منتقل می کنند.

ایراداتی که منجر به قطعی برق می شود

از بین رفتن عایق:

بار دیگر خراب شدن مصالح عامل این عیب الکتریکی است که کاملاً رایج است. در این مورد این مواد عایق جریان هستند که دیگر آنطور که باید از تاسیسات الکتریکی محافظت نمی کنند. علت کهنگی یا عدم نگهداری صحیح است و اغلب ممکن است در وسایل قدیمی رخ دهد. نشانه آن همان جرقه است که می تواند هنگام دست زدن به دوشاخه یا یک وسیله برقی ایجاد شود.

اتصال کوتاه:

این یک افزایش شدید و غیرمنتظره در شدت جریان الکتریکی است که می تواند باعث آتش سوزی شود یا بر نصب تأثیر بگذارد. این می تواند ناشی از طوفان الکتریکی، سیم کشی آسیب دیده یا گرم شدن بیش از حد در یک پریز باشد، اگر چندین چیز به برق وصل باشد.

خطای برق شبکه:

در این مورد خطا کلی است و می تواند به دلایل زیادی خارج از کنترل ما باشد، مانند آب و هوای بد یا تصادف رانندگی. باید صبور باشید و منتظر باشید تا تکنسین ها راه حلی پیدا کنند.

قطعی های برنامه ریزی شده:

این به خودی خود یک خطای الکتریکی نیست، بلکه یک قطع برق برای یک دوره زمانی مشخصی است که توسط شرکت کنترل می شود تا خدماتش را بهبود ببخشد یا تنظیمات لازم را انجام دهد. معمولاً آنها به ما اطلاع می دهند.