انتخاب مخزن سوخت ژنراتور

انتخاب مخزن سوخت ژنراتور

ژنراتورها برق کمکی را در هنگام قطع برق از شرکت توزیع برق محلی تامین می کنند. این کار با استفاده از انرژی مکانیکی ورودی برای شروع احتراق سوخت و تبدیل انرژی آزاد شده به انرژی الکتریکی انجام می شود. اگر هیچ سوختی در دسترس ژنراتور در زمان قطعی برق نباشد، هدف از وجود ژنراتور از بین می رود. از این رو، ذخیره سوخت ضروری است تا چنین احتمالی رخ ندهد. سوخت در تانک های مخصوص سوخت ذخیره می شود. چندین فاکتور در هنگام انتخاب و نصب مخزن سوخت مناسب ژنراتور باید در نظر گرفته شود.

تعیین ظرفیت مخزن سوخت

شما ابتدا باید تعیین کنید که چه مقدار سوخت برای ذخیره سازی نیاز دارید زیرا این کار ظرفیت مخزن سوخت شما را مشخص می کند. حداقل ظرفیت ذخیره سازی را ابتدا با تخمین سه پارامتر زیر محاسبه کنید:

  • موجودی اضطراری: برای تأخیر در عرضه یا نیازهای مصرف بیش از حد به چه میزان سوخت نیاز دارید؟
  • زمان سررسید برای تامین: مدت زمان مورد نیاز برای خرید سوخت از فروشنده به سایت ژنراتور چقدر است؟
  • موجودی زمان سر رسید: برای کارکرد ژنراتور خود در طول زمان سر رسید به چه مقدار سوخت نیاز دارید؟

بر اساس سه پارامتر فوق، حداقل نیاز ذخیره سازی به شرح ذیل تعیین می شود:

حداقل ظرفیت ذخیره سازی = موجودی اضطراری + موجودی زمان سر رسید

چه سطحی از ظرفیت ذخیره سوخت برای شما مناسب است؟

در مورد قطع برق که به ندرت یا کوتاه مدت است، یک تانک ذخیره کوچکتر برای نیاز سوخت شما کافی است. با این حال، برای پر کردن تانک خود باید بیشتر سوخت را به میزان کمتری خریداری کنید. در حالی که سرمایه‌گذاری اولیه (هزینه‌های سرمایه) کم در راه‌اندازی مخزن ذخیره‌سازی و هزینه‌های نگهداری و تعمیرات کم را متحمل می‌شوید، هزینه تحویل سوخت در هر واحد بالاتر خواهد بود.

مخازن ذخیره بزرگ زمانی نیاز است که ژنراتور برای پشتیبانی از موسسات تجاری بزرگ یا جاهایی که قطعی برق مکرر می باشد و برای مدت طولانی ادامه دارد، بکار گرفته شده است. در این حالت، می توانید سوخت را کمتر و در حجم های بزرگتر خریداری کنید. با این حال، در راه اندازی مخزن ذخیره سازی خود متحمل هزینه های اولیه (هزینه های سرمایه ای) بیشتری خواهید شد. هزینه های نگهداری و تعمیرات نیز در دراز مدت بالا خواهد بود. از سوی دیگر، هزینه تحویل سوخت به ازای هر واحد کاهش می‌یابد زیرا می‌توانید مقادیر زیادی سوخت را برای تحویل یکباره سفارش دهید. با این حال، باید هزینه‌های پنهان ناشی از مخاطرات ذخیره‌سازی مقدار بیشتری سوخت را نیز در نظر بگیرید.

قبل از نهایی کردن ظرفیت ذخیره سازی، نهایی کردن قرارداد تامین سوخت با فروشنده ضروری است. ظرفیت فروشنده برای تامین مقدار مورد نیاز در تکرار یا تناوب مورد نیاز باید ارزیابی شود و جریمه های نکول باید در قرارداد گنجانده شود.

تاییدیه ها و کدها

مخازن سوخت ژنراتور و سیستم های لوله کشی همراه قبل از نصب نیاز به تایید اولیه دارند. این نه تنها برای شرکت های صنعتی بلکه برای مخازن سوخت مورد استفاده برای مصارف خانگی یا تجاری نیز الزامی است. فقط مخازن با ظرفیت بسیار کم ممکن است از تاییدیه ها مستثنی شوند. جزئیاتی که باید ارائه شود شامل نقشه‌های ساخت، دیتاشیت های محصول برای تمام اجزای خریداری شده، کنترل‌های پیشنهادی و نمودار سیم‌کشی، طرح‌بندی لوله‌کشی پیشنهادی و دستورالعمل‌های نصب سازنده است.

در طول ساخت و نصب مخازن سوخت ژنراتور باید چندین کد رعایت شود. کد اولیه در ایالات متحده، کدها و استانداردهای انجمن حفاظت از آتش ملی (NFPA) است. بخش های مربوط به NFPA برای مخازن سوخت ژنراتور NFPA 30 و NFPA 37 می باشد. کد مقررات فدرال عنوان 40 بخش 112 به جلوگیری از نشت از مخازن سوخت ژنراتور می پردازد.

برق روان پاسارگاد را در اینستاگرام دنبال کنید

شرکت مهندسی برق روان پاسارگاد بهترین شرکت مهندسی برق اصفهان

جهت ارتباط و تماس با شرکت به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.